Do trzech razy sztuka. Urszula Radwańska przeszła eliminacje w Redding

Urszula Radwańska udanie przeszła przez dwustopniowe eliminacje do turnieju ITF na kortach twardych w kalifornijskim Redding. W środę krakowianka rozegra pierwszy od kwietnia mecz w głównej drabince imprezy tej rangi.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Urszula Radwańska AFP / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

To, co nie wyszło pod koniec sierpnia w dwóch turniejach na węgierskiej mączce, udało się zrealizować w słonecznej Kalifornii. Urszula Radwańska wygrała dwa mecze w kwalifikacjach i awansowała do głównej drabinki turnieju The Ascension Project Women's Challenger.

Polka była rozstawiona w eliminacjach z "jedynką". W I rundzie zwyciężyła Amerykankę Denise Starr 6:4, 2:6, 6:3. Z kolei w decydującej fazie była lepsza w stosunku 6:1, 7:5 od innej tenisistki gospodarzy, Alainy Miller.

W środę na drodze młodszej z sióstr Radwańskich stanie Rosjanka Weronika Miroszniczenko. Jeśli nasza reprezentantka wygra ten mecz, to w II rundzie będzie mogła się spotkać z oznaczoną trzecim numerem Brytyjką Harriet Dart. Najwyżej rozstawiona została zdolna Rosjanka Sofja Żuk.

Eliminacji do turnieju w Redding nie przeszła druga z Polek, Magdalena Ekert, która odpadła w I rundzie. W Kalifornii, ale w miejscowości Claremont, starał się o miejsce w głównej drabince Mateusz Smolicki, lecz przegrał już w pierwszym spotkaniu.

poniedziałek-środa, 11-13 września
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Redding (USA), 25 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Urszula Radwańska (Polska, Q) - Weronika Miroszniczenko (Rosja) *środa

ZOBACZ WIDEO Niezwykła przygoda Aleksandra Doby. Stracił łączność ze światem, ratował go grecki statek


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Urszula Radwańska awansuje do II rundy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×