ATP Metz: nieudany dzień gospodarzy. Tylko Nicolas Mahut sprawił radość miejscowym kibicom

Gilles Simon w dwóch setach przegrał z Peterem Gojowczykiem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Metz. W środę porażki ponieśli też inni tenisiści gospodarzy - Pierre-Hugues Herbert i Paul-Henri Mathieu.

Marcin Motyka
Nicolas Mahut PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Nicolas Mahut

Środa w turnieju ATP w Metz była francuskim dniem. W każdym z czterech rozegranych meczów występował reprezentant gospodarzy. Ale miejscowi kibice z pewnością opuszczali halę z poczuciem niedosytu, bo aż trzy pojedynki zakończyły się porażkami ich tenisistów.

Tym, który jako jedyny sprawił radość lokalnym fanom, został Nicolas Mahut. Notabene, 35-latek z Angers jako pierwszy w środę pojawił się na korcie. Francuz w meczu dwóch tenisistów uwielbiających atak oraz nieszablonowe i urozmaicone zagrania pokonał 6:1, 7:6(4) Dustina Browna, w drugim secie odrabiając stratę 2:5.

Posiadający dziką kartę Mahut, który zapisał na swoim koncie dziesięć asów, 70 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu i trzy przełamania, w II rundzie zagra ze swoim rodakiem Kennym de Schepperem. Francuz wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany", zastępując najwyżej rozstawionego Pablo Carreno.

Mischa Zverev i Pierre-Hugues Herbert to tenisiści kochający akcje serwis-wolej. W ich środowym meczu takich zagrań nie zabrakło, a skuteczniejszy okazał się Niemiec. Rozstawiony z numerem piątym Zverev zwyciężył 6:7(3), 6:3, 6:2, wykorzystując pięć z dziesięciu break pointów.

O ćwierćfinał reprezentant naszych zachodnich sąsiadów powalczy z Henrim Laaksonenem. Szwajcar wygrał 7:5, 6:2 z 35-letnim Paulem-Henrim Mathieu, dla którego był to 13. i prawdopodobnie ostatni występ w Moselle Open.

W środę rozegrano także jeden pojedynek 1/8 finału. I doszło w nim do niespodzianki. Kwalifikant Peter Gojowczyk w dwóch setach okazał się lepszy od oznaczonego numerem ósmym Gillesa Simona. Dla Niemca to drugi ćwierćfinał w obecnym sezonie. W lipcu dotarł do 1/2 finału zawodów w Newport.