Cykl ITF: Hubert Hurkacz zatrzymany w ćwierćfinale turnieju w Plaisir

Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył występ w halowym turnieju ITF na kortach twardych w Plaisir. W piątkowym pojedynku Polak przegrał z Francuzem Constantem Lestienne'em.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Po pokonaniu dwóch kwalifikantów Hubert Hurkacz (ATP 407) zmierzył się z oznaczonym "czwórką" Constantem Lestienne'em (ATP 433). Francuz otrzymał od organizatorów dziką kartę i zdawał się być faworytem pojedynku z Polakiem.

W pierwszej partii wrocławianin jako jedyny stracił serwis, a stało się to w piątym gemie. Z kolei w drugim secie reprezentant Trójkolorowych prowadził już 3:0 z przewagą dwóch przełamań, lecz nie utrzymał tak wysokiego prowadzenia. Mimo tego niepowodzenia końcówka należała do Lestienne'a, który po 107 minutach wygrał 6:4, 7:5.

Zwycięzca turnieju w Plaisir otrzyma 35 punktów do rankingu ATP. Hurkacz wywalczył we Francji cztery punkty.

czwartek-piątek, 21-22 września