WTA Wuhan: Garbine Muguruza rywalką Magdy Linette, szokująca porażka Karoliny Woźniackiej

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała 6:4, 6:4 Ukrainkę Łesię Curenko i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Wuhan.

Garbine Muguruza PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

W ubiegłym tygodniu w Tokio Garbine Muguruza rozegrała pierwszy turniej jako liderka rankingu. Doszła do półfinału, w którym urwała dwa gemy Karolinie Woźniackiej. W Wuhan na początek Hiszpanka pokonała 6:4, 6:4 Łesię Curenko (WTA 50). W trakcie meczu mistrzyni Wimbledonu korzystała z interwencji medycznej z powodu kontuzji uda.

Początek w wykonaniu Muguruzy był znakomity, bo prowadziła 4:0. Jednak Curenko zdobyła trzy gemy z rzędu i gra się wyrównała. W II partii było tylko jedno przełamanie, które Hiszpanka uzyskała na 2:1. W trwającym godzinę i 46 minut spotkaniu liderka rankingu obroniła trzy z czterech break pointów i zdobyła 72 ze 132 rozegranych punktów.

Muguruza to finalistka turnieju w Wuhan z 2015 roku. W ubiegłym sezonie odpadła w II rundzie. O drugi ćwierćfinał w tej imprezie Hiszpanka zmierzy się w środę z Magdą Linette. Będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

W niedzielę Karolina Woźniacka (WTA 6) zdobyła tytuł w Tokio, a we wtorek w II rundzie Wuhan Open przegrała 5:7, 3:6 z Marią Sakkari (WTA 80). W I secie Dunka z 2:4 wyszła na 5:4. Miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. W II partii była liderka rankingu z 1:3 wyrównała na 3:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem Greczynki.

W trwającym 94 minuty spotkaniu Woźniacka zdobyła tylko osiem z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Sakkari wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Greczynka po raz pierwszy gra w Wuhan.

O ćwierćfinał Sakkari zmierzy się z Jeleną Wiesniną (WTA 21), która pokonała 6:2, 6:4 Elise Mertens (WTA 38). Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W kwietniu tego roku w Pucharze Federacji zwyciężyła Belgijka.

Dzień po 3,5 godzinnym maratonie z Petrą Kvitovą z turniejem pożegnała się Shuai Peng (WTA 24). Chinka przegrała 6:4, 3:6, 4:6 z Moniką Puig (WTA 77). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut spotkaniu obie tenisistki miały po 14 break pointów. Reprezentantka gospodarzy wykorzystała siedem, a Portorykanka na przełamanie zamieniła osiem okazji.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)