ATP Shenzhen: zmienne szczęście braci Zverevów. Alexander wygrał niemal przegrany mecz, Mischa odpadł

Alexander Zverev był o dwa punkty od porażki, ale po tie breaku trzeciego seta pokonał Steve'a Darcisa w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Shenzhen. Odpadł natomiast starszy brat Niemca, Mischa.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev miał prawo mieć złe wspomnienia z pojedynków ze Steve'em Darcisem. W lutym tego roku przegrał starcie z Belgiem w ramach rozgrywek o Puchar Davisa i to zaważyło na porażce Niemców w całej konfrontacji. W czwartek, w II rundzie turnieju ATP w Shenzhen, ci tenisiści ponownie zmierzyli się ze sobą. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów znów miał ogromne kłopoty, ale tym razem zwyciężył.

Zverev wygrał 4:6, 7:6(5), 7:6(5), choć był o krok od porażki. W drugiej partii przegrywał już 0:2, a następnie 5:6 z przełamaniem. Z kolei w trzeciej odsłonie było 4:1 i 40-15 dla Darcisa, ale Niemiec doprowadził do decydującego tie breaka. W nim od stanu 2-5 zdobył pięć punktów z rzędu i zakończył cały mecz.

- Jestem zadowolony, że przetrwałem i awansowałem do kolejnej rundy. To dla mnie ważne zwycięstwo, zwłaszcza że odniosłem je w takich okolicznościach, kiedy w dwóch setach przegrywałem ze stratą przełamania - powiedział Zverev, który do wygranej potrzebował dwóch godzin i 48 minut. A w tym czasie zaserwował 15 asów, cztery raz został przełamany i wykorzystał trzy z siedmiu break pointów.

W ćwierćfinale 20-letni Zverev zagra ze znajdującym się na fali Damirem Dzumhurem. Bośniak, ubiegłotygodniowy mistrz turnieju w Petersburgu, notuje najlepszą serię w karierze. W czwartek okazał się lepszy od Lukasa Lacko, wygrywając siódmy mecz z rzędu.

Na starcie Shenzhen Open 2017 stanęło dwóch braci Zverów, ale ten starszy nie będzie miło wspominał tego występu. Rozstawiony z numerem trzecim Mischa niespodziewanie bowiem przegrał 3:6, 7:5, 2:6 z Dudim Selą.

Izraelczyk o półfinał powalczy z oznaczonym "piątką" Ołeksandrem Dołgopołowem. Kijowianin w derbach Ukrainy pokonał 7:6(5), 6:4 Serhija Stachowskiego, podwyższając na 4-1 bilans bezpośrednich konfrontacji z rodakiem.