WTA Pekin: Karolina Pliskova bez strat w II rundzie, problemy Karoliny Woźniackiej

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:3, 6:4 Hiszpankę Carlę Suarez i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Pekinie.

Karolina Pliskova PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Na zdjęciu: Karolina Pliskova

Karolina Pliskova (WTA 4) po raz trzeci gra w głównej drabince China Open. W 2015 roku odpadła po pierwszym meczu, a w ubiegłym sezonie doszła do III rundy. W niedzielę Czeszka pokonała 6:3, 6:4 Carlę Suarez (WTA 36). W I secie było tylko jedno przełamanie, które finalistka US Open 2016 uzyskała na 5:3. W II partii Hiszpanka z 0:2 wyrównała na 2:2, ale w dwóch kolejnych gemach nie zdobyła punktu. Pliskova nie oddała przewagi i po 71 minutach awansowała do II rundy.

W całym spotkaniu Czeszka zaserwowała osiem asów, zdobyła 35 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie. Pliskova wyrównała na 3-3 bilans meczów z Suarez. Kolejną jej rywalką będzie Andrea Petković (WTA 107), która obroniła cztery z pięciu break pointów i wygrała 6:4, 6:0 z Kiki Bertens (WTA 30).

Karolina Woźniacka (WTA 6) pokonała 6:1, 6;7(4), 6:1 Qiang Wang (WTA 55). Dunka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:1, 4:2. W trwającym godzinę i 55 minut spotkaniu była liderka rankingu wykorzystała pięć z 12 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową, którą w ubiegłym miesiącu pokonała w finale w Tokio. Bilans ich wszystkich spotkań to 6-1 dla Woźniackiej.

Samantha Stosur (WTA 44) wygrała 6:3, 6:2 z Kateriną Siniakovą (WTA 47). W ciągu 72 minut Australijka zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. W II rundzie dojdzie do starcia wielkoszlemowych mistrzyń. Stosur (US Open 2011) zmierzy się z Jeleną Ostapenko (Roland Garros 2017).

Jekaterina Makarowa (WTA 35) pokonała 6:3, 6:3 Jennifer Brady (WTA 66). W trwającym 58 minut spotkaniu Rosjanka obroniła dwa break pointy, a sama trzy razy przełamała rywalkę. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 31 z 38 punktów. Kolejną rywalką 29-latki z Moskwy będzie Maria Szarapowa, której urwała tylko jedną partię w siedmiu meczach.

Julia Görges (WTA 27) zwyciężyła 6:4, 6:3 Madison Brengle (WTA 81). Niemka wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Magdalena Rybarikova (WTA 28) pokonała 6:4, 6:3 Eugenie Bouchard (WTA 85). Kanadyjka popełniła pięć podwójnych błędów i sześć razy straciła serwis. Słowaczka zdobyła 22 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.