WTA Linz: awans Belindy Bencić po dramatycznej batalii, krecz Moniki Niculescu

Szwajcarka Belinda Bencić pokonała 4:6, 6:2, 7:6(7) Belgijkę Kirsten Flipkens i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Linzu.

Belinda Bencić PAP/EPA / PAUL BUCK / Na zdjęciu: Belinda Bencić

W poniedziałek w Linzu Belinda Bencić (WTA 228) rozegrała pierwszy mecz w głównym cyklu od kwietnia. W maju Szwajcarka przeszła operację nadgarstka. Na korty wróciła we wrześniu i od razu wygrała turniej ITF w Petersburgu (pula nagród 100 tys. dolarów). Następnie doszła do półfinału w Clermont-Ferrand. W Linzu na początek pokonała Kirsten Flipkens (WTA 74) po emocjonującej batalii.

Była siódma rakieta globu obroniła piłkę meczową w tie breaku III seta. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu Bencić zaserwowała sześć asów i zdobyła 50 z 64 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Szwajcarka wykorzystała cztery z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Lara Arruabarrena (WTA 80). Hiszpanka prowadziła 1:6, 6:1, 2:0 z Moniką Niculescu (WTA 61), gdy Rumunka skreczowała.

Natalia Wichliancewa (WTA 69) rozbiła 6:0, 6:2 Veronikę Cepede Royg (WTA 76). W trwającym 56 minut meczu Rosjanka obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 60 z 96 rozegranych punktów. W II rundzie jej przeciwniczką będzie Rumunka Sorana Cirstea lub Belgijka Alison van Uytvanck.

Johanna Larsson (WTA 89) pokonała 7:6(6), 6:4 Janę Cepelovą (WTA 108). W I secie Szwedka wróciła ze stanu 3:5, a w II z 0:2, 0-40. W ciągu godziny i 49 minut tenisistka z Helsingborga obroniła siedem z 11 break pointów, a sama wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Holenderką Kiki Bertens lub Amerykanką Varvarą Lepchenko.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 9 października

I runda gry pojedynczej:

Lara Arruabarrena (Hiszpania) - Monica Niculescu (Rumunia, 8) 1:6, 6:1, 2:0 i krecz
Natalia Wichliancewa (Rosja) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:0, 6:2
Johanna Larsson (Szwecja) - Jana Cepelova (Słowacja) 7:6(6), 6:4
Belinda Bencić (Szwajcaria, WC) - Kirsten Flipkens (Belgia) 4:6, 6:2, 7:6(7)

Czy Belinda Bencić awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Linzu?