WTA Hongkong: Samantha Stosur męczyła się z 303. rakietą świata, sprint Shuai Zhang

Australijka Samantha Stosur pokonała 6:3, 4:6, 6:1 Tajwankę Ya-Hsuan Lee i awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach twardych w Hongkongu.

Samantha Stosur PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH / Na zdjęciu: Samantha Stosur
Samantha Stosur (WTA 43) po Rolandzie Garrosie nie grała przez kilka miesięcy z powodu pęknięcia kości w prawej ręce. Po powrocie w trzech turniejach (Tokio International, Kanton i Wuhan) nie udało się jej wygrać meczu. W Pekinie pokonała Kateriną Siniakovą, a w II rundzie uległa Jelenie Ostapenko. W poniedziałek w Hongkongu Australijka potrzebowała trzech setów, aby wyeliminować Ya-Hsuan Lee (WTA 303).

W trwającym godzinę i 57 minut meczu Stosur zaserwowała 10 asów i zdobyła 31 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Australijka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Dla mistrzyni US Open 2011 to drugi występ w Hongkongu. W ubiegłym sezonie doszła do półfinału. Kolejną jej rywalką będzie Agnieszka Radwańska lub reprezentantka gospodarzy Ling Zhang.

Shuai Zhang (WTA 31) rozbiła 6:0, 6:0 Kurumi Narę (WTA 101). W ciągu 48 minut Chinka obroniła pięć break pointów, a sama wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Bez problemów w II rundzie zameldowała się również jej rodaczka Qiang Wang (WTA 48), która pokonała 6:3, 6:0 Kai-Chen Chang (WTA 125). Tajwanka popełniła 10 podwójnych błędów.

Nicole Gibbs (WTA 114) zwyciężyła 4:6, 6:2, 7:5 Valentini Grammatikopoulou (WTA 207). Amerykanka wróciła ze stanu 2:4 w III secie. W II rundzie zmierzy się z Ukrainką Eliną Switoliną lub Kazaszką Zariną Dijas.

Lizette Cabrera (WTA 155) wygrała 7:5, 6:3 ze Shuko Aoyamą (WTA 335). Australijka obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie I partii. W trwającym 92 minuty spotkaniu 19-latka z Brisbane wykorzystała osiem z dziewięciu break pointów. Shelby Rogers (WTA 55) zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji i pokonała 6:4, 6:4 Su Jeong Jang (WTA 153).

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)