WTA Hongkong: niemoc Venus Williams, Amerykanka pokonana przez Naomi Osakę

Amerykanka Venus Williams przegrała 5:7, 2:6 z Japonką Naomi Osaką w II rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Hongkongu.

Naomi Osaka PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Naomi Osaka

Turniej w Hongkongu był dla Venus Williams (WTA 5) pierwszym startem od US Open. W Nowym Jorku doszła do półfinału i przegrała z późniejszą mistrzynią Sloane Stephens. W środę była liderka rankingu przegrała 5:7, 2:6 z Naomi Osaką (WTA 64). Dla Amerykanki był to trzeci występ w Hongkongu. W 2015 roku doszła do półfinału, a w ubiegłym sezonie odpadła w II rundzie.

Williams prowadziła 5:3, ale od tego momentu przegrała dziewięć gemów z rzędu. W II partii z 0:5 zbliżyła się na 2:5, ale na więcej Osaka jej nie pozwoliła. W ciągu 84 minut Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 12 z 34 punktów przy swoim drugim podaniu. Dała się przełamać pięć razy.

Daria Gawriłowa (WTA 22) pokonała 6:1, 2:6, 6:2 Shelby Rogers (WTA 55). W trwającym godzinę i 41 minut meczu Australijka dwa razy straciła podanie, a sama wykorzystała cztery z 16 break pointów. Przy swoim pierwszym serwisie zdobyła 34 z 42 punktów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W I rundzie tegorocznego US Open górą była Amerykanka w tie breaku III seta. W ćwierćfinale Gawriłowa zagra z Karoliną Woźniacką lub Lizette Cabrerą.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 21) wygrała 7:6(3), 6:1 z Jacqueline Cako (WTA 192). W I secie Amerykanka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale tie break należał do Rosjanki. W II partii tenisistka z Moskwy od 1:1 zdobyła pięć gemów. W ciągu 94 minut zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. W ćwierćfinale rywalką Pawluczenkowej będzie Osaka.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)