WTA Linz: Magdalena Rybarikova i Sorana Cirstea zmierzą się w ćwierćfinale

Słowaczka Magdalena Rybarikova pokonała 7:6(4), 6:3 Niemkę Carinę Witthöft i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Linzu.

Magdalena Rybarikova PAP/EPA / HOW HWEE YOUNG / Na zdjęciu: Magdalena Rybarikova
Po znakomitym występie w Wimbledonie (półfinał), Magdalena Rybarikova (WTA 28) w kolejnych miesiącach w żadnym turnieju nie doszła do ćwierćfinału. Ubiegły miesiąc w Azji był dla niej kompletnie nieudany. W Tokio, Wuhanie i Pekinie wygrała łącznie jeden mecz. W Linzu Słowaczka bez straty seta odprawiła Richel Hogenkamp i Carinę Witthöft (WTA 73). Z Niemką wygrała 7:6(4), 6:3.

W trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu Rybarikova zaserwowała siedem asów i zdobyła 35 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z sześciu break pointów, a sama trzy razy przełamała rywalkę.

W ćwierćfinale przeciwniczką Słowaczki będzie Sorana Cirstea (WTA 37), która pokonała 7:6(14), 6:4 Natalię Wichliancewą (WTA 69). W tie breaku I partii Rumunka obroniła pięć piłek setowych. W II secie prowadziła 4:1 z podwójnym przełamaniem. Rosjanka część strat odrobiła i zbliżyła się na 3:4. W 10. gemie obroniła trzy piłki meczowe, ale nie udało się jej wyrównać na 5:5. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Cirstea zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 44 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Barbora Strycova (WTA 26) wygrała 2:6, 6:3, 6:3 z Janą Fett (WTA 100). W ciągu dwóch godzin i 26 minut było dziewięć przełamań, z czego pięć dla Czeszki. Kolejną jej rywalką będzie Tatjana Maria, z którą ma bilans meczów 2-0.

Viktorija Golubić (WTA 117) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:1 Wiktorię Tomową (WTA 151). Szwajcarka wróciła ze stanu 4:6, 2:4. W trwającym godzinę i 59 minut spotkaniu tenisistka z Zurychu zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji.

W ćwierćfinale Golubić zagra z Johanną Larsson (WTA 89), która pokonała 6:2, 6:3 Varvarę Lepchenko (WTA 60). Szwedka wykorzystała siedem z 11 break pointów.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)