ATP Sztokholm: Fabio Fognini obronił meczbola i pokonał Eliasa Ymera. Jerzy Janowicz zagra w czwartkowy wieczór

Fabio Fognini obronił meczbola i po tie breaku trzeciego seta pokonał Eliasa Ymera w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Sztokholmie. W środę wygrali też m.in. Fernando Verdasco i Mischa Zverev.

Marcin Motyka
Fabio Fognini PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Fabio Fognini

Elias Ymer był o krok od największego zwycięstwa w karierze. W II rundzie turnieju ATP w Sztokholmie 21-letni Szwed zmierzył się z Fabio Fogninim, aktualnie 27. graczem globu. Klasyfikowany na 202. miejscu w światowym rankingu Ymer wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i zmusił o wiele wyżej notowanego rywala do najwyższego wysiłku. Ostatecznie po dwóch godzinach i dziewięciu minutach Włoch wyszedł zwycięsko z tej batalii, wygrywając 6:4, 3:6, 7:6(7) po obronie meczbola w tie breaku decydującego seta.

Rozstawiony z numerem szóstym Fognini, który debiutuje w Intrum Stockholm Open, w ćwierćfinale zmierzy się z Jackiem Sockiem. Amerykanin, turniejowa "trójka", w ostatnim spotkaniu środowej serii gier w dwóch partiach uporał się z Jeremym Chardym.

Los starszego z braci Ymerów podzielił młodszy, Mikael. 19-latek również stoczył trzysetowy, ale przegrany bój. Uległ 6:1, 5:7, 4:6 Mischy Zverevowi. Oznaczony numerem piątym Niemiec, który w Sztokholmie występuje z dziką kartą, w kolejnej fazie zmierzy się z Viktorem Troickim. Serb okazał się lepszy od Simone Bolellego, kwalifikanta.

Inauguracyjnym rywalem zeszłorocznego mistrza zmagań w Sztokholmie, Juana Martina del Potro, będzie Jan-Lennard Struff. Niemiec w środę obronił trzy meczbole i po niesamowicie emocjonującym starciu pokonał 6:7(2), 6:4, 7:6(12) Mariusa Copila.

Fernando Verdasco zakończył piękną przygodę Jürgena Zoppa. Estończyk przegrał w kwalifikacjach z Jerzym Janowiczem, lecz wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" i dotarł do 1/8 finału. W tej fazie przegrał jednak z Hiszpanem 4:6, 2:6.

W czwartek o ćwierćfinał Intrum Stockholm Open powalczy pogromca Zoppa z eliminacji, Janowicz. Mecz Polaka z najwyżej rozstawionym Grigorem Dimitrowem został zaplanowany jako czwarty pojedynek dnia i rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18:30.

Intrum Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)