Challenger Ismaning: Matthias Bachinger wygrał seta i skreczował. Hubert Hurkacz w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz wystąpi w ćwierćfinale halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Ismaningu. W czwartek Polak cieszył się ze zwycięstwa, po tym jak jego rywal Matthias Bachinger skreczował po rozegraniu pierwszego seta.
Rafał Smoliński
PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Na korcie centralnym doszło do dosyć dziwnej sytuacji. Hubert Hurkacz (ATP 407) prowadził już 4:1, lecz nie wykorzystał dwóch piłek setowych przy własnym serwisie w dziewiątym gemie oraz dwóch kolejnych na returnie w 10. gemie. Tie break pewnie padł łupem 30-letniego Niemca, który szybko uzyskał bezpieczną przewagę.

I wtedy doszło do zaskakującej sytuacji. Matthias Bachinger (ATP 195) poprosił o interwencję medyczną, a po jej zakończeniu długo siedział na ławeczce. Kiedy sędzia dał sygnał do wznowienia spotkania, tenisista gospodarzy podał mu rękę. Następnie Niemiec wyciągnął dłoń w kierunku równie zdziwionego Polaka, a arbiter ogłosił zwycięstwo wrocławianina. Oficjalny powód rezygnacji Bachingera to... nadciśnienie.

W taki oto sposób Hurkacz awansował do drugiego w sezonie ćwierćfinału rangi ATP Challenger Tour. Z pierwszego cieszył się w rozgrywanej pod koniec czerwca imprezie w Ferganie, gdzie lepszy od niego okazał się Serb Nikola Milojević. W Ismaningu przeciwnikiem Polaka w drodze do półfinału będzie w piątek oznaczony "dwójką" Niemiec Dustin Brown (ATP 123), który wymęczył zwycięstwo (6:4, 6:7, 7:6) nad swoim rodakiem Tobiasem Simonem (ATP 541).

Po regulaminowym wypoczynku Hurkacz przystąpił razem z Daniłem Zariczanskim do walki o półfinał debla. Polsko-ukraińska para przegrała jednak z brytyjskim duetem Scott Clayton i Jonny O'Mara 4:6, 4:6. Do 1/2 finału awansowali za to Tomasz Bednarek i David Pel, którzy rozgromili Niemców Yannicka Hanfmanna i Daniela Masura 6:1, 6:2. W sobotnim pojedynku na drodze Polaka i Holendra do finału staną Białorusin Alaksandr Bury i Ukrainiec Wołodymir Użyłowski lub Niemcy Dustin Brown i Tim Puetz.

Wolffkran Open, Ismaning (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 43 tys. euro
czwartek, 19 października

II runda gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, Q) - Matthias Bachinger (Niemcy, 7) 6:7(5) i krecz

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) - Yannick Hanfmann (Niemcy) / Daniel Masur (Niemcy) 6:1, 6:2

Scott Clayton (Wielka Brytania) / Jonny O'Mara (Wielka Brytania) - Hubert Hurkacz (Polska, WC) / Danił Zariczanski (Ukraina, WC) 6:4, 6:4

Czy Hubert Hurkacz awansuje do półfinału?