WTA Luksemburg: Monica Puig w drugim półfinale w sezonie, porażka Kiki Bertens

Portorykanka Monica Puig pokonała 6:0, 5:7, 6:1 Brytyjkę Naomi Broady w ćwierćfinale turnieju WTA International w Luksemburgu. Odpadła Holenderka Kiki Bertens.

Monica Puig PAP/EPA / JOSE MENDEZ / Monica Puig
W poprzednich rundach Monica Puig (WTA 69) bez straty seta wyeliminowała Andżelikę Kerber i Alison van Uytvanck. W ćwierćfinale imprezy w Luksemburgu Portorykanka pokonała 6:0, 5:7, 6:1 Naomi Broady (WTA 129). Mistrzyni olimpijska prowadziła 6:0, 3:0, ale przytrafił się jej przestój. Od 5:3 w II secie straciła cztery gemy z rzędu. W decydującej partii wróciła do równowagi i znów dominowała na korcie.

W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Broady zaserwowała 16 asów, a Puig dziewięć. Portorykanka obroniła pięć z ośmiu break pointów, a sama wykorzystała siedem z 22 szans na przełamanie. Mistrzyni olimpijska awansowała do drugiego półfinału w sezonie (Doha).

Kolejną rywalką Puig będzie Elise Mertens (WTA 38), która pokonała 6:4, 6:4 Heather Watson (WTA 81). W I secie Belgijka wróciła z 0:2. W II partii było jedno przełamanie, które tenisistka z Hamont-Achel uzyskała na 5:4. Mertens osiągnęła piąty półfinał w 2017 roku (Hobart, Stambuł, Bastad, New Haven).

Kiki Bertens (WTA 30) urwała tylko trzy gemy Carinie Witthöft (WTA 73). W ciągu 57 minut Niemka zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Tenisistka z Hamburga awansowała do drugiego półfinału w sezonie (Budapeszt).

O finał Witthöft zagra z Pauline Parmentier (WTA 101), która pokonała 6:1, 6:2 Johannę Larsson (WTA 79). Francuzka odparła pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 16 okazji. 31-latka z Paryża wystąpi w pierwszym półfinale w 2017 roku.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Pauline Parmentier (Francja, Q) - Johanna Larsson (Szwecia) 6:1, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Luksemburgu?