WTA Moskwa: Julia Görges broni honoru rozstawionych, dwie Rosjanki w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Julia Görges
PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Julia Görges

Niemka Julia Görges pokonała 6:3, 6:4 Ukrainkę Łesię Curenko i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w hali w Moskwie.

Julia Görges (WTA 27) to jedyna rozstawiona tenisistka, która w Moskwie doszła do ćwierćfinału. W czwartek Niemka zameldowała się w półfinale po zwycięstwie nad Łesią Curenko (WTA 50). Początek należał do Ukrainki, która w I secie prowadziła 2:0, ale później skuteczniejsza była Görges.

W trwającym godzinę i 48 minut meczu Niemka dwa razy straciła podanie, a sama wykorzystała cztery z 15 break pointów. Görges awansowała do szóstego półfinału w 2017 roku (Auckland, Budapeszt, Majorka, Bukareszt, Waszyngton).

Kolejną rywalką Niemki będzie Natalia Wichliancewa (WTA 67), która pokonała 4:6, 7:5, 6:3 Alize Cornet (WTA 39). W III secie Rosjanka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym trzy godziny i minutę spotkaniu wykorzystała sześć z 17 break pointów. Wichliancewa awansowała do trzeciego w tym roku i zarazem w karierze półfinału w głównym cyklu (Petersburg, Den Bosch).

Daria Kasatkina (WTA 28) wygrała 6:4, 6:3 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 100). W ciągu 83 minut Rosjanka zamieniła na przełamanie siedem z 11 okazji. Tenisistka z Togliatti awansowała do drugiego półfinału w tym roku. W kwietniu zdobyła tytuł w Charleston.

O finał Kasatkina zmierzy się z Iriną-Camelią Begu (WTA 57), która zwyciężyła 6:3, 4:6, 7:5 Wierę Łapko (WTA 167). Rumunka miała szansę wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 4:2. W III partii wyszła na 3:0, ale mogła odpaść. Białorusinka podniosła się i przy 5:4 uzyskała piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała. W 12. gemie od 40-15 straciła cztery punkty i po dwóch godzinach i 23 minutach walki pożegnała się z turniejem. Dla Łapko był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja) WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 790 tys. dolarów czwartek, 19 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Julia Görges (Niemcy, 7) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:3, 6:4 Daria Kasatkina (Rosja) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:4, 6:3 Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Wiera Łapko (Białoruś, Q) 6:3, 4:6, 7:5 Natalia Wichliancewa (Rosja) - Alize Cornet (Francja) 4:6, 7:5, 6:3

Czy Julia Görges awansuje do finału turnieju WTA w Moskwie?