ATP Wiedeń: Dominic Thiem ucieszył gospodarzy, Sam Querrey zmarnował cztery meczbole

Rozstawiony z numerem drugim Dominic Thiem pokonał przed własną publicznością Andrieja Rublowa. Cztery meczbole zmarnował natomiast Sam Querrey, który mierzył się z Albertem Ramosem.

Karolina Konstańczak
Dominic Thiem PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Dominic Thiem, który 16 października wspiął się na najwyższe w karierze szóste miejsce, awansował we wtorek do II rundy zawodów ATP World Tour 500 w Wiedniu. Austriak pokonał Andrieja Rublowa 6:4, 6:3 w ich pierwszej konfrontacji. W walce o swój premierowy ćwierćfinał tej imprezy od 2013 roku zmierzy się z Richardem Gasquetem.

Występujący z "czwórką" przy nazwisku Pablo Carreno musiał się sporo natrudzić, aby pokonać Guido Pellę w dwóch setach. W drugiej partii reprezentant Argentyny objął bowiem prowadzenie 5:3, a nieco później wypracował sobie trzy setbole. Hiszpan zdołał się uratować i doprowadził do tie breaka, w którym obronił dwie kolejne piłki setowe i zwyciężył 6:2, 7:6(7). Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Fabio Fognini - Diego Schwartzman.

Sam Querrey nie wykorzystał czterech meczboli (dwóch w tie breaku drugiego seta i dwóch przy stanie 5:4 w trzecim secie) i przegrał z Albertem Ramosem 6:3, 6:7(7), 6:7(3) po dwóch godzinach i 43 minutach. Rywalem Hiszpana w II rundzie będzie Jan-Lennard Struff.

David Ferrer, który rozgrywał drugi turniej od US Open (wcześniej miał problemy z prawą stopą), przegrał we wtorek z Kyle'em Edmundem 2:6, 6:7(5). Hiszpan tym samym nie obronił punktów za ubiegłoroczny półfinał. Brytyjczyk zagra w kolejnej fazie z Dennisem Novakiem. Austriacki kwalifikant wygrał z Thomasem Fabbiano, szczęśliwym przegranym z eliminacji, 7:6(4), 7:5.

Lucas Pouille w dwóch setach pokonał Sebastiana Ofnera. Warto dodać, że Austriak dopiero po raz drugi od Wimbledonu wystąpił w głównej drabince turnieju wyższej rangi. Rywalem Francuza w kolejnej fazie będzie Guillermo Garcia-Lopez, który okazał się lepszy od Kevina Andersona.