ATP Bazylea: Roger Federer rozpoczął walkę o ósmy tytuł. Na początek zdeklasował Francesa Tiafoe'a

Roger Federer w dwóch setach pokonał Francesa Tiafoe'a w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Bazylei. Do 1/8 finału awansowali także broniący tytułu Marin Cilić i David Goffin.

Marcin Motyka
Roger Federer PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS / Na zdjęciu: Roger Federer

Roger Federer rozpoczął starania o ósmy tytuł w turnieju ATP w Bazylei. Szwajcar, mistrz Swiss Indoors Basel z lat 2006-08, 2010-11 i 2014-15, który z powodu kontuzji kolana opuścił zeszłoroczną edycję imprezy rozgrywanej w swoim rodzinnym mieście, na początek zachwycił miejscową publicznością. W meczu I rundy zdeklasował 19-letniego posiadacza dzikiej karty Francesa Tiafoe'a, wygrywając 6:1, 6:3 w 61 minut.

- Cieszę się, że pokonałem Francesa, z którym w US Open rozegrałem pięciosetową batalię. Przez cały mecz czułem się dobrze. Był to krótki pojedynek, ale to nie miało znaczenia, bo środę będę miał wolną. Zagrałem dobrze taktycznie i byłem w stanie często atakować przy siatce - skomentował 36-latek z Bazylei.

W II rundzie Swiss Indoors Basel 2017 Federer zagra z Benoitem Paire'em, który we wtorek wyeliminował Steve'a Johnsona. Z Francuzem mierzył się dotychczas czterokrotnie i nie stracił choćby jednego seta. - Szybko znalazłem właściwy rytm i to cieszy mnie w perspektywie następnego meczu, który nie będzie łatwy. Benoit w warunkach halowych jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem - ocenił najwyżej rozstawiony Szwajcar.

Broniący tytułu Marin Cilić potrzebował tylko jednej wygranej partii, by awansować do 1/8 finału. Jego rywal, Florian Mayer, bowiem skreczował po pierwszym secie. - W ubiegłym roku w Bazylei rozegrałem świetny turniej i cieszę się, że jestem tu ponownie - mówił Cilić. - Pierwszy set w moim wykonaniu był naprawdę dobry. Żałuję, że Florian nie był w stanie kontynuować gry, bo nie lubię wygrywać w taki sposób.

W 2014 roku Jack Sock i Vasek Pospisil wygrali Wimbledon w deblu. We wtorek zagrali przeciw sobie w I rundzie turnieju ATP w Bazylei. Lepszy okazał się Amerykanin, zwyciężając 3:6, 7:6(7), 7:5. Dalej gra także rodak Socka, Ryan Harrison, który pokonał 6:4, 6:1 Ołeksandra Dołgopołowa.

Rozstawiony z numerem trzecim David Goffin wygrał 6:2, 7:5 z kwalifikantem Peterem Gojowczykiem i o ćwierćfinał powalczy z Hyeonem Chungiem. W turnieju nie ma już natomiast oznaczonego "ósemką" Mischy Zvereva. Niemiec przegrał z Leonardo Mayerem (5:7, 5:7).

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)