ATP Wiedeń: Alexander Zverev i Philipp Kohlschreiber już w ćwierćfinale. Wymęczone zwycięstwo Jo-Wilfrieda Tsongi

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Gillesa Simona w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. W środę wygrali także m.in. Jo-Wilfried Tsonga i Philipp Kohlschreiber.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Rzadko kiedy zdarza się, by w męskim meczu rozgrywanym na korcie twardym w hali doszło aż do dziewięciu przełamań. A właśnie tyle breaków miało miejsce w pojedynku II rundy turnieju ATP w Wiedniu pomiędzy Alexandrem Zverevem a Gillesem Simonem. Lepszy okazał się Niemiec, który choć miał mniej szans na przełamanie od rywala (10, przy 12 Simona), był skuteczniejszy w decydujących momentach (wywalczył pięć przełamań, a Francuz - cztery), w tie breaku pierwszej partii obronił piłkę setową i ostatecznie zwyciężył 7:6(6), 6:4.

Najwyżej rozstawiony Zverev, który tym samym podwyższył na 4-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Simonem, w 1/4 finału zmierzy się z lepszym z pary Jo-Wilfried Tsonga - Damir Dzumhur. Obaj w środę odnieśli zwycięstwa w pojedynkach I rundy. Francuz po bardzo przeciętnym występie wymęczył wygraną nad Karenem Chaczanowem, natomiast Bośniak po raz drugi w ciągu trzech dni (poprzednio w niedzielę w finale w Moskwie) pokonał Ricardasa Berankisa.

W drugiej środowej niemiecko-francuskiej konfrontacji o ćwierćfinał Erste Bank Open 2017 górą także był reprezentant naszych zachodnich sąsiadów. Philipp Kohlschreiber w 94 minuty wygrał 7:6(4), 6:3 z Pierre'em-Huguesem Herbertem, kwalifikantem.

Kolejnym przeciwnikiem Kohlschreibera będzie rozstawiony z numerem czwartym Pablo Carreno bądź Diego Schwartzman. Argentyńczyk w środę pokonał 6:1, 2:6, 6:2 Fabio Fogniniego.