WTA Zhuhai: Anastazja Pawluczenkowa lepsza od Andżeliki Kerber, wygrana Coco Vandeweghe

Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa pokonała 6:3, 3:6, 6:2 Niemkę Andżelikę Kerber w turnieju WTA Elite Trophy rozgrywanym w Zhuhai.

Anastazja Pawluczenkowa PAP/EPA / JEROME FAVRE / Na zdjęciu: Anastazja Pawluczenkowa
We wtorek odbyły się pierwsze mecze turnieju w Zhuhai. Otwarcia nie będzie dobrze wspominać Andżelika Kerber (WTA 19), mistrzyni Australian Open i US Open z ubiegłego roku. Niemka przegrała w trzech setach z Anastazją Pawluczenkową (WTA 14). Decydującą partię była liderka rankingu rozpoczęła od przełamania, ale sześć z siedmiu kolejnych gemów padło łupem Rosjanki.

W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Pawluczenkowa popełniła siedem podwójnych błędów, ale też wykorzystała pięć z 11 break pointów. Było to trzecie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W Monterrey i Tokio również górą była moskwianka. Rosjanka wyszła na prowadzenie 6-5 w bilansie meczów z Kerber.

Coco Vandeweghe (WTA 12) wygrała 3:6, 6:3, 6:2 z Shuai Peng (WTA 27). W ciągu godziny i 55 minut Amerykanka zaserwowała sześć asów, zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Reprezentantka USA była jedną z najrówniej w tym roku grających tenisistek w wielkoszlemowych turniejach. Doszła do półfinałów Australian Open i US Open oraz do ćwierćfinału Wimbledonu.

Julia Görges (WTA 18) pokonała 6:1, 7:6(5) Magdalenę Rybarikovą (WTA 22). Niemka ani razu nie straciła podania (obroniła jednego break pointa). Sama wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie.

We wtorek odbył się również jeden mecz debla. Raluca Olaru i Olga Sawczuk pokonały 6:3, 7:6(3) Chinki Chen Liang i Zhaoxuan Yang. W I secie Rumunka i Ukrainka wróciły z 0:2. W II partii prowadziły 5:3, a przy 5:4 miały piłkę meczową, ale zamknęły spotkanie dopiero w tie breaku.

W środę pierwszy mecz w turnieju rozegrają Alicja Rosolska i Anna Smith. Polka i Brytyjka zmierzą się z Chinkami Jing-Jing Lu i Shuai Zhang.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)

Grupa Azaliowa:

Julia Görges (Niemcy, 7) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 10) 6:1, 7:6(5)

Faza grupowa gry podwójnej:

Grupa Lotosowa:

Raluca Olaru (Rumunia, 1) / Olga Sawczuk (Ukraina, 1) - Chen Liang (Chiny, 3/WC) - Zhaoxuan Yang (Chiny, 3/WC) 6:3, 7:6(3)

Czy Andżelika Kerber awansuje do półfinału turnieju w Zhuhai?