WTA Zhuhai: Julia Görges ostatnią półfinalistką. Kristina Mladenović przegrała 12. mecz z rzędu

Niemka Julia Görges pokonała 6:2, 7:6(4) Francuzkę Kristinę Mladenović i awansowała do półfinału turnieju WTA Elite Trophy rozgrywanego w Zhuhai.

Julia Görges PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Na zdjęciu: Julia Görges
W czwartek do półfinału imprezy w Zhuhai awansowały Australijka Ashleigh Barty, Łotyszka Anastasija Sevastova i Amerykanka Coco Vandeweghe. W piątek dołączyła do nich Julia Görges (WTA 18), która pokonała 6:2, 7:6(4) Kristinę Mladenović (WTA 10). W II secie Niemka wróciła ze stanu 3:5.

W trwającym 96 minut meczu Mladenović popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko pięć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. Görges wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Niemka podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Francuzką.

Mladenović miała świetną pierwszą połowę sezonu. Zdobyła tytuł w Petersburgu oraz zaliczyła finały w Acapulco, Stuttgarcie i Madrycie. Doszła też do ćwierćfinału Rolanda Garrosa. Jednak latem w Ameryce Północnej oraz jesienią w Azji tylko raz zeszła z kortu jako zwyciężczyni. Przegrała 12 meczów z rzędu. Mimo tak fatalnej serii weszła do czołowej "10" rankingu, ale w poniedziałek z niej wypadnie. Jej miejsce zajmie Coco Vandeweghe.

Görges w ubiegłym miesiącu zdobyła tytuł w Moskwie, a we wcześniejszej fazie sezonu zaliczyła finały na Majorce, w Bukareszcie i Waszyngtonie. Niemka, która w styczniu była klasyfikowana na 57. miejscu, po raz drugi w karierze zakończy sezon w Top 20 rankingu (18. pozycja w 2012 roku).

Dwa mecze zakończyły się kreczami. Przy stanie 2:6, 0:1 Jelena Wiesnina (WTA 17) zeszła z kortu z powodu kontuzji pleców w starciu z Shuai Peng (WTA 27). Mistrzyni US Open Sloane Stephens (WTA 13) poddała się przy wyniku 0:5 w spotkaniu z Barborą Strycovą (WTA 23).

W sobotę w półfinale Görges zmierzy się z Sevastovą, z którą ma bilans meczów 3-1 w głównym cyklu. W tym roku w finale na Majorce górą była Łotyszka. Vandeweghe spotka się z Barty. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)