Finały Next Gen ATP: Andriej Rublow, Borna Corić i Danił Miedwiediew w półfinale

Andriej Rublow w pięciu setach pokonał Denisa Shapovalova i awansował do półfinału rozgrywanych na kortach twardych w Mediolanie Finałów Next Gen ATP. Z Grupy B miejsca w 1/2 finału wywalczyli Borna Corić i Danił Miedwiediew.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Sytuacja w Grupie A przed ostatnią kolejką Finałów Next Gen ATP była klarowna. Andriej Rublow i Denis Shapovalov zmierzyli się ze sobą w bezpośrednim starciu o drugie miejsce i o awans do półfinału. Mecz nie zawiódł. Było w nim wszystko, czego sympatyk tenisa oczekuje po pojedynku o takim ciężarze gatunkowym - świetny poziom, emocje, walka i dramatyczna końcówka. Ostatecznie po ponad dwóch godzinach rywalizacji Rublow zwyciężył 1:4, 4:1, 4:2, 3:4(6), 4:3(3).

- To był bardzo trudny mecz, a tie breaki były niezwykle stresujące - przyznał Rosjanin (w czwartek dwa przełamania, 16 zagrań kończących i 33 niewymuszone błędy). - Cieszę się, że wygrałem i awansowałem do półfinału. Mam nadzieję, że w przyszłości czeka mnie jeszcze wiele meczów z Denisem - dodał.

W drugim meczu tej grupy, o pietruszkę, a właściwie o 30 tys. euro, bo na tyle wyceniane w Mediolanie jest zwycięstwo w każdym pojedynku, mający zapewnione pierwsze miejsce Hyeon Chung wygrał 1:4, 4:1, 4:2, 3:4(6), 4:3(3) z Gianluigim Quinzim.

Z kolei w Grupie B o dwa miejsca w półfinałach walczyło trzech tenisistów. Jako pierwszy do 1/2 finału przybliżył się Danił Miedwiediew. Rosjanin ograł 3:4(3), 4:2, 4:3(1), 4:0 Jareda Donaldsona, serwując sześć asów, uzyskując cztery przełamania i posyłając 22 uderzenia wygrywające. - To był bardzo trudny mecz. Jared nie miał nic do stracenia i grał wspaniale, zwłaszcza w pierwszym secie. Jestem zadowolony, że udało mi się go powstrzymać i wygrać - mówił 21-latek z Moskwy.

Aby znaleźć się w 1/2 finału, Miedwiediew potrzebował korzystnego rozstrzygnięcia w ostatnim starciu dnia pomiędzy Borną Coriciem a Karenem Chaczanowem. Takie nastąpiło. Chorwat odrobił stratę 0-2 w setach, wygrał 3:4(3), 2:4, 4:2, 4:0, 4:2 i razem z Rosjaninem zameldował się w półfinale. A Chaczanow ma prawo być ogromnie rozczarowany. Gdyby zwyciężył w trzech lub w czterech partiach, awansowałby do najlepszej "czwórki".

W piątkowych półfinałach Hyeon Chung zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem, a Borna Corić zagra z Andriejem Rublowem.

Finały Next Gen ATP, Mediolan (Włochy)
kort twardy w hali, pula nagród 1,275 mln dolarów
czwartek, 9 listopada

Grupa A:

Hyeon Chung (Korea Południowa) - Gianluigi Quinzi (Włochy, WC) 1:4, 4:1, 4:2, 3:4(6), 4:3(3)
Andriej Rublow (Rosja) - Denis Shapovalov (Kanada) 4:1, 3:4(8), 4:3(2), 0:4, 4:3(3)

4 Jared Donaldson 3 0 1-9 22-39

Plan gier 4. dnia: od godz. 19:00 Borna Corić - Andriej Rublow nie przed godz. 21:00 Hyeon Chung - Danił Miedwiediew

Jaki będzie skład meczu o tytuł Finałów Next Gen ATP?