WTA Challenger Tajpej: Magdalena Fręch lepsza od 105. rakiety globu

Magdalena Fręch pokonała 6:4, 7:5 rozstawioną z numerem czwartym Chinkę Lin Zhu w I rundzie challengera WTA rozgrywanego w Tajpej.

W ubiegłym tygodniu w Hua Hin Magdalena Fręch (WTA 172) zadebiutowała na poziomie challengera WTA. W tajlandzkim kurorcie nie udało się jej wygrać meczu w singlu i deblu. W Tajpej Polka bierze udział tylko w grze pojedynczej. We wtorek pokonała Lin Zhu (WTA 105).

W I secie Fręch od 4:0 straciła trzy gemy z rzędu, ale przy 5:4 wytrzymała napięcie i utrzymała podanie do zera. W II partii Polka przegrywała 1:4 i 3:5, ale ostatecznie zwyciężyła 6:4, 7:5.

W trwającym 83 minuty spotkaniu Fręch przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 29 z 40 punktów, a przy drugim serwisie rywalki 21 z 28. Polka trzy razy dała się przełamać, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Kolejną rywalkę Fręch będzie Weronika Kudermetowa (WTA 255), która pokonała 6:2, 6:2 Chinkę Jing-Jing Lu (WTA 165). Polka wygrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Rosjanką. Dwa zwycięstwa odniosła w tym roku, po trzysetowych bojach w turniejach ITF w Stambule i Obinos. W ubiegłym sezonie Fręch była górą w belgijskim Middelkerke.

Fręch w swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły ITF. Dwa z nich zdobyła w sierpniu w Lipsku i Brunszwiku. Ubiegły sezon Polka zakończyła pod koniec trzeciej 100 rankingu, a w tym roku znajdzie się w Top 200 i będzie mogła zagrać w kwalifikacjach do Australian Open 2018.

OEC Taipei WTA Challenger, Tajpej (Tajwan)
WTA 125K Series, kort dywanowy w hali, pula nagród 125 tys. dolarów
wtorek, 14 listopada

I runda gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska) - Lin Zhu (Chiny, 4) 6:4, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magdalena Fręch pokona Weronikę Kudermetową?