Challenger Brescia: Tomasz Bednarek i David Pel zagrają w półfinale

Tomasz Bednarek i Holender David Pel awansowali do półfinału gry podwójnej challengera ATP rozgrywanego na nawierzchni dywanowej w hali w Brescii.

Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Tomasz Bednarek i David Pel odprawili już dwie pary i są w półfinale challengera ATP w Brescii. W I rundzie wyeliminowali reprezentanta Bośni i Hercegowiny Mirzę Basicia oraz Rosjanina Denisa Macukiewicza. W ćwierćfinale Polak i Holender pokonali 6:1, 7:6(2) Włochów Davide Pontoglio i Giorgio Riccę.

W I secie Bednarek i Pel trzy razy przełamali rywali. Od 0:1 zdobyli sześć gemów z rzędu. Polak i Holender mogli zakończyć spotkanie przy 6:1, 5:4, ale zmarnowali piłkę meczową. W tie breaku odskoczyli na 4-0 i 6-1. Przy 6-2 wykorzystali trzeciego meczbola.

W trwającym 62 minuty meczu Pontoglio i Ricca nie mieli ani jednego break pointa. Bednarek i Pel wykorzystali trzy z siedmiu szans na przełamanie. Polak i Holender zdobyli 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W maju Bednarek i Pel wygrali challenger w Mediolanie. Później osiągnęli dwa finały, w sierpniu w Libercu oraz w ubiegłym tygodniu w Mouilleron-le-Captif. W półfinale w Brescii rywalami Polaka i Holendra będą rozstawieni z numerem drugim Szwajcar Luca Margaroli i Austriak Tristan-Samuel Weissborn.

Internazionali Citta di Brescia, Brescia (Włochy)
ATP Challenger Tour, nawierzchnia dywanowa w hali, pula nagród 43 tys. euro
czwartek, 16 listopada

ćwierćfinał gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / David Pel (Holandia, 3) - Davide Pontoglio (Włochy) / Giorgio Ricca (Włochy) 6:1, 7:6(2)

Czy Tomasz Bednarek i David Pel awansują do finału challengera w Brescii?