WTA Challenger Tajpej: miłe złego początki Magdaleny Fręch, Polka pokonana przez Weronikę Kudermetową

Magdalena Fręch przegrała 6:1, 3:6, 4:6 z Rosjanką Weroniką Kudermetową w II rundzie challengera WTA na nawierzchni dywanowej w hali w Tajpej.

Po wyeliminowaniu w I rundzie rozstawionej z numerem czwartym Lin Zhu, o ćwierćfinał challengera WTA w Tajpej Magdalena Fręch (WTA 172) zmierzyła się z Weroniką Kudermetową (WTA 255). Polka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w III secie i przegrała 6:1, 3:6, 4:6.

W I secie Fręch zdecydowanie dominowała na korcie. Jedynego gema straciła przy stanie 5:0. W II partii Polka nie wykorzystała prowadzenia 3:2 z przełamaniem. W decydującej odsłonie Kudermetowa wróciła z 1:3 i to kwalifikantka z Rosji zagra w ćwierćfinale.

W trwającym godzinę i 50 minut spotkaniu Kudermetowa zaserwowała siedem asów, o pięć więcej niż Fręch. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Dzięki łatwo wygranej I partii Polka zdobyła o pięć punktów więcej od Rosjanki (90-85).

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek w 2017 roku. W turniejach ITF w Stambule i Obidos po trzysetowych potyczkach zwyciężyła Fręch. Polka pokonała Rosjankę również w ubiegłym roku w belgijskim Middelkerke.

Dla Fręch był to drugi występ w challengerze WTA. W ubiegłym tygodniu w Hua Hin odpadła w I rundzie. W styczniu w Australian Open Polka będzie mogła po raz pierwszy zagrać w kwalifikacjach do wielkoszlemowej imprezy.

OEC Taipei WTA Challenger, Tajpej (Tajwan)