Finały ATP World Tour: Bracia Bryanowie przegrali z parą rezerwową, teraz będą liczyć na Kubota i Melo

Bracia Bryanowie przegrali z parą rezerwową 4:6, 4:6 w ostatnim spotkaniu grupowym. Amerykanie będą się teraz bacznie przyglądać pojedynkowi z udziałem Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Zwycięstwo Polaka i Brazylijczyka da im półfinał.

Karolina Konstańczak
Mike Bryan i Bob Bryan rozegrali w piątek ostatni mecz w fazie grupowej Finałów ATP World Tour w Londynie. Amerykanie zmierzyli się z Oliverem Marachem i Mate Paviciem, parą rezerwową, która zastąpiła Marcela Granollersa i Ivana Dodiga.

39-latkowie przegrali z finalistami tegorocznego Wimbledonu 4:6. 4:6. W pierwszym secie Amerykanie mieli sporo problemów przy własnym podaniu. Na otwarcie stracili serwis, a w swoich trzech kolejnych gemach musieli się bronić przed podwójnym przełamaniem.

O losach drugiej partii również zadecydowało tylko jedno przełamanie, tym razem wywalczone przez Pavicia i Maracha w siódmym gemie. Para rezerwowa zwyciężyła po godzinie i ośmiu minutach rywalizacji.

Tak naprawdę wynik tego spotkania nie miał dla bliźniaków większego znaczenia patrząc w perspektywie ich dalszego udziału. Przepadły im za to punkty i nagroda pieniężna. Awans do półfinału dać im może tylko piątkowe zwycięstwo Łukasza Kubota i Marcelo Melo nad duetem Jamie Murray / Bruno Soares. W przypadku triumfu Brytyjczyka i Brazylijczyka, Amerykanie zakończą swój udział w tej imprezie na fazie grupowej.

Warto dodać, że osławieni bracia mają szansę po raz 12. w karierze zaprezentować się w półfinale zawodów kończących sezon.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
piątek, 17 listopada

Grupa A (Todd Woodbridge, Mark Woodforde)

Oliver Marach (Austria, 9) / Mate Pavić (Chorwacja, 9) - Bob Bryan (USA, 5) / Mike Bryan (USA, 5) 6:4, 6:4