ATP Doha: Matkowski i Qureshi mogli pokonać faworytów. Zmarnowali dwa meczbole

Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi nie wykorzystali w poniedziałek dwóch piłek meczowych na wagę zwycięstwa w pojedynku I rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w katarskiej Dosze.

Rafał Smoliński
Aisam-ul-Haq Qureshi (z lewej) i Marcin Matkowski (z prawej) Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Aisam-ul-Haq Qureshi (z lewej) i Marcin Matkowski (z prawej)
Przeciwnikami polsko-pakistańskiej pary byli najwyżej rozstawieni Jamie Murray i Bruno Soares. W premierowej odsłonie nasz reprezentant i jego partner zdobyli przełamanie w czwartym gemie i wygrali 6:3. Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi nie poszli jednak za ciosem w drugim secie. W 12. gemie mieli przy własnym podaniu dwie piłki meczowe, lecz pozwolili rywalom wrócić do gry.

Brytyjczyk i Brazylijczyk bardzo dobrze spisali się w tie breaku i po dwóch setach wynik był remisowy. Potem był jeszcze mistrzowski tie break, w którym Murray i Soares stracili zaledwie pięć punktów. Po 91 minutach Matkowski i Qureshi ulegli faworytom 6:3, 6:7(5), 5-10.

Murray i Soares awansowali do ćwierćfinału turnieju w Dosze, w którym na ich drodze staną Chorwat Borna Corić i Niemiec Jan-Lennard Struff. Natomiast Polak i jego partner udadzą się teraz do Auckland, gdzie będą bronić tytułu, a następnie zagrają razem w wielkoszlemowym Australian Open 2018.

Qatar ExxonMobil Open, Doha (Katar)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 1,286 mln dolarów
poniedziałek, 1 stycznia

I runda gry podwójnej:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 1) / Bruno Soares (Brazylia, 1) - Marcin Matkowski (Polska) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan) 3:6, 7:6(5), 10-5

Czy Jamie Murray i Bruno Soares wygrają turniej w Dosze?