WTA Auckland: Karolina Woźniacka idzie jak burza, kolejny maraton Barbory Strycovej

Dunka Karolina Woźniacka łatwo pokonała Chorwatkę Petrę Martić i zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA International w Auckland.

Karolina Woźniacka Getty Images / Anthony Au-Yeung / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Karolina Woźniacka (WTA 3) bez problemów awansowała do ćwierćfinału ASB Classic w Auckland. W I rundzie straciła trzy gemy z Madison Brengle, a w środę pokonała 6:2, 6:2 Petrę Martić (WTA 90). W ciągu 53 minut Dunka zaserwowała sześć asów, zgarnęła 24 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Kolejną rywalką Woźniackiej będzie Sofia Kenin (WTA 108), która pokonała 6:4, 7:6(6) Varvarę Lepchenko (WTA 63). W II partii 19-latka z Pembroke Pines wróciła z 2:5 oraz z 1:4 w tie breaku. Obroniła też cztery piłki setowe w 12. gemie. W ubiegłym sezonie Kenin dobrze spisała się w US Open (III runda), a teraz w Auckland osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

Julia Görges (WTA 14) pokonała 6:4, 6:0 Viktorię Kuzmovą (WTA 138). Niemka zaserwowała dziewięć asów i zgarnęła 21 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale finalistka turnieju w Auckland z 2016 roku zmierzy się z Poloną Hercog (WTA 100), która wygrała 6:4, 6:2 z Kirsten Flipkens (WTA 76). Słowenka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie.

Kolejny trzysetowy mecz ma za sobą Barbora Strycova (WTA 23). W I rundzie problemy sprawiła jej Sara Errani, a w środę pokonała 6:1, 6:7(3), 6:2 Johannę Larsson (WTA 82) po dwóch godzinach i 23 minutach walki. Czeszka utrudniła sobie zadanie, bo ze Szwedką prowadziła 6:1, 5:2.

W ćwierćfinale Strycova zmierzy się z Su-Wei Hsieh (WTA 103), która wygrała 6:4, 6:3 z Ysaline Bonaventure (WTA 183). W meczu było osiem przełamań, z czego pięć dla Tajwanki. Sachia Vickery (WTA 122) wygrała 6:2, 6:4 z Veroniką Cepede Royg (WTA 78) i w czwartek (trzeci mecz od godz. 0:30 czasu polskiego) spotka się z Agnieszką Radwańską. Amerykanka odniosła już pięć zwycięstw bez straty seta, w tym w kwalifikacjach nad Magdaleną Fręch.

Sachia Vickery (USA, Q) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:2, 6:4
Sofia Kenin (USA, WC) - Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 7:6(6)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Karolina Woźniacka awansuje do półfinału w Auckland?