Novak Djoković poleci do Melbourne. Po pokazówkach podejmie decyzję w sprawie Australian Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Novak Djoković
Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Novak Djoković
zdjęcie autora artykułu

Novak Djoković ciągle nie jest pewny występu w rozpoczynającym się 15 stycznia wielkoszlemowym Australian Open 2018. Na razie Serb zdecydował, że poleci do Melbourne, gdzie weźmie udział w dwóch turniejach pokazowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Sytuacja byłego lidera rankingu ATP nie jest jasna. Z powodu kontuzji prawego łokcia Novak Djoković wycofał się z pokazówki w Abu Zabi oraz imprezy ATP World Tour 250 w Dosze. Serb dostał m.in. propozycję występu w nowozelandzkim Auckland, ale w środę ogłosił, że wybrał Melbourne. Tutaj będzie chciał sprawdzić formę i zadecyduje, czy zagra w Australian Open 2018.

10 stycznia "Nole" przystąpi do czwartej edycji pokazowej imprezy Tie Break Tens. Tenisiści grają w niej tylko do 10 wygranych punktów, dlatego cały turniej można rozegrać w ciągu jednego wieczora. Zgłoszeni do tych zawodów są również Rafael Nadal, Stan Wawrinka, Nick Kyrgios i Lleyton Hewitt.

Drugi turniej, do którego przystąpi Djoković, to Kooyong Classic. Zawody są rozgrywane w "świątyni australijskiego tenisa", gdzie swego czasu odbywał się Australian Open. Tym razem panie i panowie będą tu rywalizować w dniach 9-12 stycznia. W imprezie mężczyzn wystąpią m.in. David Goffin, Dominic Thiem i Marin Cilić.

ZOBACZ WIDEO: Nowa rola Dawida Celta. "To ogromny zaszczyt i wyróżnienie"

Źródło artykułu: