Australian Open: dwusetowe zwycięstwa Karoliny Pliskovej i Caroline Garcii, Bernarda Pera wykorzystała swoją szansę

Karolina Pliskova, Caroline Garcia i Johanna Konta bez straty seta awansowały do II rundy Australian Open 2018. Swoją szansę wykorzystała we wtorek Bernarda Pera, szczęśliwa przegrana z eliminacji.

Karolina Konstańczak
Karolina Pliskova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova, ubiegłoroczna ćwierćfinalistka Australian Open, awansowała we wtorek do II rundy, wygrywając w dwóch setach z Veronicą Cepede Royg. Czeszka objęła prowadzenie 6:3, 5:2, jednak miała małe kłopoty z zamknięciem pojedynku i niemal pozwoliła reprezentantce Paragwaju na doprowadzenie do remisu 5:5. Finalnie zwyciężyła 6:3, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie albo posiadająca dziką kartę Lizette Cabrera, albo Beatriz Haddad Maia.

Caroline Garcia przegrywała już 3:5 w pierwszym secie pojedynku z Cariną Witthöft, który otwierał sesję dzienną na drugim co do ważności korcie w Melbourne. Francuzka zdołała jednak odrobić straty i wygrać aż dziewięć gemów z rzędu. - Mój występ w pierwszym secie mnie zbytnio nie zadowalał - powiedziała po meczu ósma rozstawiona. - Cały czas jednak walczyłam i starałam się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Garcia zmierzy się w II rundzie z Marketą Vondrousovą, która wygrała z Kurumi Narą 7:5, 6:4. Czeszka po raz pierwszy w karierze doszła do tego etapu w Melbourne.

Johanna Konta posłała na drugą stronę 37 winnerów i osiem asów we wtorkowym pojedynku z Madison Brengle. Brytyjka zwyciężyła w przekonującym stylu 6:3, 6:1 w godzinę i sześć minut. - Cieszę się, że mogłam zagrać przed tutejszą publicznością - powiedziała po meczu. - Osiągnęłam tutaj wiele wspaniałych wyników (półfinał Australian Open 2016 przyp. red.). Jestem podekscytowana, że powrócę na kort w czwartek - dodała dziewiąta rozstawiona.

Kolejną rywalką Konty będzie Bernarda Pera, szczęśliwa przegrana z eliminacji, która wskoczyła na miejsce zmagającej się z kontuzją prawego ramienia Margarity Gasparian. Reprezentantka USA wykorzystała we wtorek swoją szansę i pokonała Annę Blinkową 6:2, 6:2.

Rozstawiona z numerem 20. Barbora Strycova, która pokonała Kristie Ahn 6:1, 7:5, zmierzy się w II rundzie z Larą Arruabarreną. Hiszpanka straciła tylko trzy gemy w starciu z Richel Hogenkamp. Lucie Safarova natomiast sprawdzi w czwartek albo Soranę Cirsteę, albo Zarinę Dijas.