Challenger Koblencja: Grzegorz Panfil lepszy od Tomasza Bednarka w deblu

Grzegorz Panfil i partnerujący mu Ukrainiec Wołodymir Użyłowski okazali się w dwóch setach lepsi od Tomasza Bednarka i Holendra Davida Pela w I rundzie gry podwójnej halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Koblencji.

Rafał Smoliński
Grzegorz Panfil East News / Na zdjęciu: Grzegorz Panfil
Wtorkowy pojedynek trwał 95 minut. W pierwszym secie to Tomasz Bednarek i David Pel mieli trzy okazje na przełamanie, lecz nie wykorzystali żadnej z nich. Sprawa partii otwarcia rozstrzygnęła się w tie breaku, w którym rywale zwyciężyli 14-12.

Natomiast w drugim secie to Grzegorz Panfil i Wołodymir Użyłowski mieli swoje szanse na przełamanie i w dziewiątym gemie w końcu dopięli swego. Po zmianie stron polsko-ukraiński debel wykorzystał premierowego meczbola, wygrywając ostatecznie w całym pojedynku 7:6(12), 6:4.

Panfil i Użyłowski awansowali do ćwierćfinału zawodów Koblenz Open, w którym na ich drodze staną albo rozstawieni z "czwórką" Hindusi Sriram Balaji i Vishnu Vardhan, albo grający z dziką kartą Niemcy Jan Choinski i Marvin Möller. W środę do rywalizacji w singlu przystąpi nasz jedyny reprezentant, Hubert Hurkacz, który skrzyżuje rakiety z Węgrem Attilą Balazsem.

Koblenz Open, Koblencja (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 43 tys. euro
wtorek, 16 stycznia

I runda gry podwójnej:

Grzegorz Panfil (Polska) / Wołodymir Użyłowski (Ukraina) - Tomasz Bednarek (Polska) / David Pel (Holandia) 7:6(12), 6:4

Czy Grzegorz Panfil i Wołodymir Użyłowski awansują do półfinału?