WTA Petersburg: awans Alize Cornet. Anastazja Potapowa rywalką Karoliny Woźniackiej

Francuzka Alize Cornet pokonała Niemkę Monę Barthel w I rundzie turnieju WTA Premier rozgrywanego w Petersburgu. Pierwszy mecz w głównym cyklu wygrała Anastazja Potapowa, mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2016.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Za złamanie przepisów antydopingowych Alize Cornet (WTA 38) grozi dyskwalifikacja. W ubiegłym roku Francuzka trzykrotnie nie poddała się niezapowiedzianej kontroli. Do czasu wyjaśnienia sprawy (w marcu podczas przesłuchania zamierza przedstawić dowody swojej niewinności), Francuzka planuje dalej grać w turniejach.

W poniedziałek Cornet zainaugurowała start w Petersburgu. Francuzka pokonała 6:3, 7:5 Monę Barthel (WTA 77). Mistrzyni Katowice Open z 2014 roku wróciła ze stanu 0:2 w II secie. W trwającym 87 minut spotkaniu zdobyła 20 z 27 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Anastazja Potapowa (WTA 235) pokonała 6:2, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 49). Rosjanka obroniła siedem z ośmiu break pointów. Dla mistrzyni juniorskiego Wimbledonu 2016 to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu. Kolejną jej rywalką będzie triumfatorka Australian Open, Dunka Karolina Woźniacka.

Katerina Siniakova (WTA 52) zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:4 Donnę Vekić (WTA 50). W trwającym godzinę i 59 minut spotkaniu Czeszka zaserwowała 10 asów i zdobyła o cztery punkty więcej od Chorwatki (89-85). Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 799 tys. dolarów
poniedziałek, 29 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Katerina Siniakova (Czechy) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 2:6, 6:4
Alize Cornet (Francja) - Mona Barthel (Niemcy) 6:3, 7:5
Anastazja Potapowa (Rosja, WC) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:2, 6:4

wolne losy: Karolina Woźniacka (Dania, 1); Jelena Ostapenko (Łotwa, 2); Caroline Garcia (Francja, 3); Kristina Mladenović (Francja, 4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Petersburgu?