Challenger Budapeszt: Hubert Hurkacz w 50 minut odprawił przyjaciela Dominika Thiema

Hubert Hurkacz błyskawicznie zameldował się w II rundzie halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Budapeszcie. Polski tenisista pewnie pokonał przyjaciela Dominika Thiema, Dennisa Novaka.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Obaj panowie mieli w miniony weekend udział w zwycięstwach swoich zespołów w Pucharze Davisa. Hubert Hurkacz (ATP 225) wyszedł na kort dwukrotnie, dając w niedzielę Polsce triumf nad Słowenią. Z kolei Dennis Novak (ATP 200) zagrał w spotkaniu z Białorusią jeden mecz, w którym pokonał Jarosława Szylę.

W środę obaj zmierzyli się w I rundzie zawodów Hungarian Challenger Open. Pojedynek trwał zaledwie 50 minut, w ciągu których tenisista z Wrocławia posłał 10 asów i trzykrotnie przełamał serwis rywala. W partii otwarcia Novak, który nie wypracował żadnego break pointa, stracił podanie w szóstym gemie, natomiast w drugiej odsłonie w piątym oraz dziewiątym gemie.

Hurkacz wygrał zatem zasłużenie 6:3, 6:3. Jego przeciwnikiem w II rundzie będzie najlepszy aktualnie reprezentant Węgier i najwyżej rozstawiony w Budapeszcie Marton Fucsovics (ATP 62), który pokonał w środę 7:5, 6:0 swojego rodaka Attilę Balazsa (ATP 227). Obaj Madziarzy wystąpili w zeszłym tygodniu w meczu z Belgią w ramach Grupy Światowej Pucharu Davisa, który zakończył się porażką ich drużyny 2:3.

Hungarian Challenger Open, Budapeszt (Węgry)