Challenger Budapeszt: trzysetowy bój z węgierską "jedynką". Hurkacz nieznacznie ustąpił Fucsovicsowi

Najwyżej rozstawiony Marton Fucsovics pokonał po trzysetowym boju Huberta Hurkacza w II rundzie turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Budapeszcie. Polak miał swoje szanse, ale w trzecim secie nie wykorzystał przewagi przełamania.

Rafał Smoliński
Marton Fucsovics Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Marton Fucsovics
Obaj tenisiści mają za sobą weekend w Pucharze Davisa. Z tą różnicą, że Marton Fucsovics rozegrał aż trzy pojedynki w formule do trzech wygranych setów w Grupie Światowej, a Hubert Hurkacz zagrał dwa mecze do dwóch wygranych setów w ramach spotkania Grupy II Strefy Euroafrykańskiej. Widać było, że faworyt gospodarzy nie był w pełni wypoczęty, ale zdołał odwrócić losy pojedynku z Polakiem.

Tenisista z Wrocławia lepiej prezentował się w wymianach w pierwszej części meczu, ale nie wykorzystał trzech break pointów w ósmym gemie. Tie break zagrał jednak koncertowo, bowiem po zmianie stron zdobył cztery piłki z rzędu. Z kolei w drugim secie nasz reprezentant miał tylko jeden moment słabości, gdy stracił serwis na 3:5. Kosztowało go to porażkę w całej odsłonie.

Ale Polak nie załamał się. Dalej prowadził i wygrywał intensywne wymiany, dzięki czemu wyszedł w decydującej partii na 3:1. Pobudzony zawodnik gospodarzy rzucił się do odrabiania strat i szybko dopiął swego. Wygrał cztery gemy z rzędu, co przechyliło szalę zwycięstwa na jego korzyść. Po naprawdę dobrym pojedynku klasyfikowany obecnie na 225. pozycji Hurkacz musiał uznać wyższość rozstawionego z "jedynką" Fucsovicsa.

Notowany na 62. miejscu w rankingu ATP Węgier zwyciężył ostatecznie 6:7(3), 6:3, 6:4 i ma szansę poprawić zeszłoroczny wynik. W ubiegłym sezonie doszedł w Budapeszcie do finału, lecz przegrał w meczu o tytuł z doświadczonym Austriakiem Jürgenem Melzerem. W piątkowym ćwierćfinale na drodze lidera Madziarów stanie niemiecki kwalifikant, Kevin Krawietz.

Hungarian Challenger Open, Budapeszt (Węgry)