ATP Montpellier: David Goffin i trzy czołowe francuskie rakiety w półfinałach

David Goffin w dwóch setach pokonał Karena Chaczanowa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier. Do półfinału awansowali też Francuzi - Lucas Pouille, Jo-Wilfried Tsonga i Richard Gasquet.

Marcin Motyka
David Goffin Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: David Goffin
Przed startem tegorocznej edycji turnieju ATP w Montpellier David Goffin nie miał na koncie wygranego meczu w głównej drabince tej imprezy. W poprzednich startach, w sezonach 2010 i 2012, odpadał w eliminacjach. W Open Sud de France 2018 Belg jest najwyżej rozstawionym tenisistą i gra tak, jak na "jedynkę" przystało. W piątek wywalczył awans do półfinału, pokonując 6:4, 6:4 Karena Chaczanowa.

W półfinale Goffin zmierzy się z trzykrotnym mistrzem turnieju, Richardem Gasquetem. Francuz w piątek pokonał 6:4, 6:2 Damira Dzumhura, wykorzystując pięć z siedmiu piłek na przełamanie. - Mecz z Davidem będzie bardzo trudny. Obserwowałem go z bliska podczas finału Pucharu Davisa. Wytrzymał wtedy presję i wygrał sześć setów z rzędu. To było imponujące. Grając z nim, musisz być szybki na nogach, bo tempo jego gry jest ekstremalne - mówił Francuz, który przegrał z Belgiem w ubiegłym roku w Tokio.

Jo-Wilfried Tsonga zaserwował 13 asów, przy własnym podaniu zdobył 67 proc. rozegranych punktów, uzyskał dwa przełamania i po 110 minutach gry wygrał 6:4, 7:6(1) z utalentowanym 20-letnim Andriejem Rublowem. - Aby wygrać taki mecz, trzeba zagrać na wysokim poziomie. On grał z dużą determinacją, a to sprawiło, że ja także prezentowałem się lepiej - skomentował Francuz.

W trwającej od 2010 roku historii turnieju ATP w Montpellier w każdym sezonie do finału docierał co najmniej jeden Francuz. Nie inaczej będzie również w obecnej edycji. Tsonga bowiem w 1/2 finału zmierzy się z Lucasem Pouille'em. W ostatnim piątkowym meczu 23-latek z Grande-Synthe oddał tylko pięć gemów rodakowi, Benoitowi Paire'owi.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)