WTA Dubaj: Alicja Rosolska i Abigail Spears odpadły w półfinale

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears nie awansowały do finału turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Dubaju.

Alicja Rosolska (z lewej) i Abigail Spears (z prawej) Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Alicja Rosolska (z lewej) i Abigail Spears (z prawej)
W ćwierćfinale imprezy w Dubaju, Alicja Rosolska i Abigail Spears wyeliminowały rozstawione z numerem drugim Tajwankę Latishę Chan i Czeszkę Andreę Hlavackovą. W piątek Polka i Amerykanka przegrały 4:6, 5:7 z Hao-Ching Chan i Zhaoxuan Yang.

W I secie Rosolska i Spears nie wykorzystały prowadzenia 3:1. W II partii z 0:3 wyrównały na 4:4. W 10. gemie zmarnowały piłkę setową, a w 11. zostały przełamane i nie zdołały odrobić straty.

W trwającym 89 minut meczu Polka i Amerykana zaserwowały pięć asów, ale też popełniły siedem podwójnych błędów. Przy swoim drugim podaniu zdobyły tylko siedem z 34 punktów. Rosolska i Spears zaliczyły pięć przełamań, a same oddały podanie siedem razy. Chan i Yang zdobyły 71 ze 135 rozegranych punktów.

Dla Rosolskiej i Spears był to piąty wspólny występ w tym roku. W Brisbane, Sydney i Dosze odpadły po pierwszym meczu, a w Australian Open awansowały do II rundy. Polka po raz 10. zagrała Dubaju. W dziewięciu poprzednich startach wygrała jeden mecz. Dla Amerykanki był to dziewiąty występ w imprezie. Jej najlepszy rezultat to finał z 2014 roku razem z Raquel Atawo.

W finale Chan i Yang zmierzą się z Jekateriną Makarową i Jeleną Wiesniną lub Su-Wei Hsieh i Shuai Peng.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 2,623 mln dolarów
piątek, 23 lutego

półfinał gry podwójnej:

Hao-Ching Chan (Tajwan) / Zhaoxuan Yang (Chiny) - Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) 6:4, 7:5

Czy w 2018 roku Alicja Rosolska wygra turniej WTA w deblu?