Cykl ITF: trzy sety z reprezentantką Tajlandii. Iga Świątek powalczy o finał

Iga Świątek zakwalifikowała się w piątek do półfinału turnieju ITF o puli nagród 15 tys. dolarów na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk. Polka wygrała po trzysetowym boju z Bunyawi Thamchaiwat z Tajlandii.
Rafał Smoliński
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek

Pojedynek trwał godzinę i 55 minut. W pierwszym secie Iga Świątek (WTA 725) przełamała już w drugim gemie, ale Bunyawi Thamchaiwat (WTA 536) odrobiła stratę i przegrywała tylko 2:3. Jednak końcówka należała do zdolnej warszawianki, która wygrała trzy gemy z rzędu i w efekcie całego seta w stosunku 6:2.

Finalistka zawodów w Szarm el-Szejk z zeszłego tygodnia zrewanżowała się Polce w drugiej odsłonie. Oznaczona "ósemką" Tajka zapisała na swoje konto pięć gemów od stanu po 1 i był remis w setach. Decydująca partia padła jednak łupem Świątek, która zdobyła kluczowe przełamanie na 3:2. W całym meczu zwyciężyła 6:2, 1:6, 6:4.

Tym samym nasza reprezentantka wygrała w egipskim kurorcie trzy kolejne spotkania i w sobotę powalczy o pierwszy finał w 2018 roku. Jej przeciwniczką będzie Waleria Sołowiowa (WTA 574), która największe sukcesy w dotychczasowej karierze odnosiła w deblu. Rosjanka występowała m.in. w halowej imprezie Katowice Open. Była także partnerką Pauli Kani.