ATP Delray Beach: Denis Shapovalov w półfinale. Frances Tiafoe bliski wygranej nad Hyeonem Chungiem

Denis Shapovalov awansował do półfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Delray Beach. Z powodu opadów deszczu pojedynku nie zdołali dokończyć w piątek Hyeon Chung i Frances Tiafoe.

Rafał Smoliński
Denis Shapovalov Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Denis Shapovalov zmierzył się z Taylorem Fritzem, z którym swego czasu przegrał w juniorskim Orange Bowl. W "dorosłym" tenisie to Kanadyjczyk czyni jak na razie większe postępy od Amerykanina, dlatego był faworytem piątkowego spotkania. Zawodnik z Kraju Klonowego Liścia nie zawiódł i zwyciężył reprezentanta gospodarzy 7:5, 6:4. To jego drugi półfinał w głównym cyklu, po zeszłorocznym występie w Montrealu.

Na kolejnego rywala Shapovalov będzie musiał poczekać do soboty, bowiem deszcz przerwał starcie Francesa Tiafoe'a z Hyeonen Chungem. Oznaczony "ósemką" Koreańczyk wygrał pierwszego seta 7:5, ale w drugim był gorszy o jedno przełamanie. Panowie zeszli z kortu przy stanie 5:3 dla Amerykanina, który nie wykorzystał już trzech piłek meczowych przy podaniu zawodnika z Azji. Gra zostanie wznowiona w sobotę.

W półfinale spotkają się ze sobą Peter Gojowczyk i Steve Johnson. Niemiec pokonał w piątek grającego z dziką kartą Reilly'ego Opelkę 7:6(5), 6:3. Z kolei Amerykanin zwyciężył Rosjanina Jewgienija Donskoja 6:1, 6:4. Gojowczyk i Johnson zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w głównym cyklu. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ma na koncie tytuł wywalczony w zeszłym roku w Metz, natomiast jego rywal triumfował w Nottingham (2016) i Houston (2017).

Delray Beach Open, Delray Beach (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 556 tys. dolarów
piątek, 23 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Frances Tiafoe (USA, WC) - Hyeon Chung (Korea Południowa, 8) 5:7, 6:4, 5:3 *do dokończenia
Peter Gojowczyk (Niemcy) - Reilly Opelka (USA, WC) 7:6(5), 6:3
Steve Johnson (USA) - Jewgienij Donskoj (Rosja) 6:1, 6:4
Denis Shapovalov (Kanada) - Taylor Fritz (USA) 7:5, 6:4