ATP Acapulco: Juan Martin del Potro pożegnał Dominika Thiema. W piątek spotkanie z Alexandrem Zverevem

Juan Martin del Potro okazał się w dwóch setach lepszy od Dominika Thiema i awansował do półfinału turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Acapulco. W piątek Argentyńczyk skrzyżuje rakiety z Alexandrem Zverevem.

Rafał Smoliński
Juan Martin del Potro Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Po czwartkowych meczach pewne już jest, że w sobotę poznamy nowego triumfatora Abierto Mexicano Telcel. W ćwierćfinale odpadł mistrz imprezy z 2016 roku, Dominic Thiem, który po raz czwarty w głównym cyklu nie znalazł sposobu na Juana Martina del Potro. W premierowej odsłonie Argentyńczyk jako jedyny postarał się o dwa przełamania. Z kolei w drugiej partii był lepszy od Austriaka po tie breaku i dzięki temu wygrał ostatecznie 6:2, 7:6(7).

W piątek na drodze "Palito" stanie rozstawiony z "dwójką" Alexander Zverev. Niemiec pewnie zwyciężył Ryana Harrisona 6:4, 6:1. Ich pojedynek trwał tylko 67 minut, w ciągu których reprezentant naszych zachodnich sąsiadów przełamał czterokrotnie i obronił cztery break pointy. Zverev i del Potro spotkają się po raz drugi na zawodowych kortach. W zeszłym roku Argentyńczyk wygrał trzysetowe starcie w III rundzie imprezy w Szanghaju.

Wydarzenia w Acapulco potoczyły się w czwartek błyskawicznie. W pierwszym meczu dnia Jared Donaldson rozgromił w 53 minuty doświadczonego Hiszpana Feliciano Lopeza 6:3, 6:1. Przeciwnikiem Amerykanina został oznaczony piątym numerem Kevin Anderson. Afrykaner zwyciężył Koreańczyka Hyeona Chunga 7:6(5), 6:4 i jest o krok od drugiego w karierze finału otwartych mistrzostw Meksyku. W 2014 roku przegrał tutaj w meczu o tytuł z Grigorem Dimitrowem. Nad Donaldsonem będzie miał tę przewagę, że w zeszłym sezonie pokonał go na mączce w Genewie.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)