WTA Indian Wells: Catherine Bellis rywalką broniącej tytułu Jeleny Wiesniny, awans Moniki Puig

Amerykanka Catherine Bellis rozbiła Hiszpankę Sarę Sorribes i awansowała do II rundy turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells.

Catherine Bellis Getty Images / Wang He / Na zdjęciu: Catherine Bellis
Catherine Bellis (WTA 45) bardzo dobrze rozpoczęła turniej w Indian Wells. Amerykanka pokonała 6:0, 6:3 Sarę Sorribes (WTA 110). W trwającym 65 minut spotkaniu 18-letnia reprezentantka gospodarzy zdobyła 19 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 11 szans na przełamanie. W II rundzie Bellis zagra z broniącą tytułu Jeleną Wiesniną.

Sorana Cirstea (WTA 35) wygrała 6:2, 6:3 z Moniką Niculescu (WTA 71). Wyżej notowana Rumunka miała problem z zamknięciem meczu. W II secie prowadziła 5:0, ale zmarnowała trzy piłki meczowe. Dopiero w dziewiątym gemie, nie bez problemów (powrót z 0-30) udało się jej przypieczętować awans. Kolejną rywalką Cirstei będzie Venus Williams.

Monica Puig (WTA 83) zwyciężyła 6:3, 7:6(3) Beatriz Haddad Maię (WTA 59). Portorykanka wróciła z 0:4 i 2:5 w II secie. W ciągu 91 minut mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro popełniła osiem podwójnych błędów, ale też zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała wszystkie cztery szanse na przełamanie. W II rundzie przeciwniczką Puig będzie Anastasija Sevastova.

Pierwsze mecze wygrały Natalia Wichliancewa (WTA 91) i Jekaterina Makarowa (WTA 37). Pierwsza pokonała 6:3, 6:2 Wierę Zwonariową (WTA 158), finalistkę Wimbledonu i US Open 2010. W trwającym 80 minut spotkaniu 21-latka z Wołgogradu obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie wszystkie pięć okazji. Makarowa wróciła z 0:2 w II secie i wygrała 6:2, 6:4 z Kirsten Flipkens (WTA 69). Obie tenisistki miały po 10 break pointów. Rosjanka cztery razy straciła podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. W II rundzie zagra z Andżelika Kerber .

Mona Barthel (WTA 65) w 71 minut pokonała 6:2, 6:1 Veronikę Cepede Royg (WTA 75). Niemka odparła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 18 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie jej rywalką będzie Elina Switolina. Danielle Collins (WTA 117) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:3 Taylor Townsend (WTA 101) i w nagrodę zagra z Madison Keys.

Yanina Wickmayer (WTA 115) wygrała 6:3, 6:2 z Kaylę Day (WTA 159). W ciągu 79 minut Belgijka zgarnęła 18 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów. Kolejną przeciwniczką półfinalistki US Open 2009 będzie Daria Gawriłowa.

Catherine Bellis (USA) - Sara Sorribes (Hiszpania, Q) 6:0, 6:3
Monica Puig (Portoryko) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia) 6:3, 7:6(3)
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:2, 6:4
Yanina Wickmayer (Belgia, Q) - Kayla Day (USA, WC) 6:3, 6:2
Danielle Collins (USA, WC) - Taylor Townsend (USA, Q) 2:6, 6:4, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Kto awansuje do III rundy turnieju WTA w Indian Wells?