ATP Indian Wells: pewne zwycięstwo Gaela Monfilsa. Porażka Francesa Tiafoe'a na oczach Mike'a Tysona

Gael Monfils w dwóch setach pokonał Matthew Ebdena w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. W meczu dwóch reprezentantów USA Frances Tiafoe niespodziewanie przegrał z Ernesto Escobedo.

Marcin Motyka
Gael Monfils Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Gael Monfils
20-letni Frances Tiafoe przystępował do turnieju w Indian Wells z dużymi nadziejami. Nie dość, że przed dwoma tygodniami wygrał imprezę w Delray Beach, zdobywając pierwszy tytuł w głównym cyklu, to jeszcze zawody na kalifornijskiej pustyni są jego ulubionymi w całym tenisowym kalendarzu. Amerykanin był zaliczany do grona potencjalnych czarnych koni BNP Paribas Open 2018, ale odpadł już w I rundzie. W piątek na korcie centralnym w obecności słynnego boksera Mike'a Tysona przegrał 5:7, 3:6 ze swoim kolegą, starszym o rok Ernesto Escobedo.

Grający z dziką kartą Escobedo zwycięstwo zawdzięcza doskonałej dyspozycji serwisowej. W ciągu 82 minut gry tylko raz został przełamany, posłał pięć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 70 proc. rozegranych punktów, a po drugim - 66 proc. Kolejnym rywalem Amerykanina będzie Feliciano Lopez, oznaczony numerem 28.

Gael Monfils w świetnym stylu rozpoczął zmagania w Indian Wells. W pojedynku z Matthew Ebdenem Francuz zaserwował sześć asów, wykorzystał cztery z sześciu piłek na przełamanie i pokonał Australijczyka 6:3, 6:3. - To, że jestem nierozstawiony, stawia mnie w trudniejszym położeniu. Ale nie mam zamiaru godzić się z losem i chcę pracować oraz grać najwięcej jak mogę, aby poprawić swoje miejsce - powiedział Monfils, aktualnie 42. tenisista świata, który w II rundzie zagra z Johnem Isnerem.

Joao Sousa po dwóch godzinach i 40 minutach walki okazał się lepszy od Michaiła Jużnego. Portugalczyk pokonał Rosjanina 4:6, 6:4, 7:6(4), choć w decydującym secie przegrywał 5:6 ze stratą przełamania. Następnym rywalem Sousy będzie Alexander Zverev, turniejowa "czwórka". W innym długim spotkaniu Marcos Baghdatis potrzebował dwóch godzin oraz 13 minut, by ograć Yoshihito Nishiokę. W II rundzie cypryjski kwalifikant powalczy z Diego Schwartzmanem.

Marton Fucsovics zdobył dziewięć z końcowych 11 gemów i pokonał 7:6(3), 6:1 Viktora Troickiego, zapisując na swoim koncie cztery przełamania, 20 zagrań kończących i 28 niewymuszonych błędów. Kolejnym przeciwnikiem Węgra będzie rozstawiony z numerem drugim Marin Cilić. Z kolei oznaczony "dziewiątką" Lucas Pouille zmierzy się z Yukim Bhambrim. Hindus w pojedynku kwalifikantów ograł Nicolasa Mahuta 7:5, 6:3.