Challenger Shenzhen: Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz pokonani przez Chorwatów w deblu

Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz szybko zakończyli występ w turnieju debla zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w chińskim Shenzhen. We wtorek lepsi od Polaków okazali się Chorwaci Marin Draganja i Tomislav Draganja.
Rafał Smoliński
Agencja Gazeta / Cezary Aszkielowicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Pojedynek trwał 92 minuty. W pierwszym secie oznaczeni trzecim numerem Marin Draganja i Tomislav Draganja okazali się lepsi o jedno przełamanie, o które postarali się w 11. gemie. Z kolei w drugiej partii kwestię zwycięstwa rozstrzygnął tie break. Chorwaci pokonali ostatecznie Polaków 7:5, 7:6(5) i awansowali do ćwierćfinału debla imprezy Pingshan Open 2018.

Hubert Hurkacz nie kończy jeszcze występu w Shenzhen, gdyż w środę o godz. 3:00 naszego czasu przystąpi do rywalizacji w singlu. Przeciwnikiem wrocławianina będzie Włoch Lorenzo Sonego. Dołączyć do rodaka ma szansę Majchrzak, który w poniedziałek przegrał w decydującej fazie eliminacji. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego wejdzie do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany", jeśli z turnieju wycofa się jeden gracz.

Pingshan Open, Shenzhen (Chiny)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 75 tys. dolarów
wtorek, 13 marca

I runda gry podwójnej:

Marin Draganja (Chorwacja, 3) / Tomislav Draganja (Chorwacja, 3) - Hubert Hurkacz (Polska) / Kamil Majchrzak (Polska) 7:5, 7:6(5)