WTA Indian Wells: Carla Suarez bezradna w starciu z Venus Williams. Amerykanka powalczy o finał

Amerykanka Venus Williams pokonała Hiszpankę Carlę Suarez i awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Venus Williams Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Venus Williams
W ćwierćfinale imprezy w Indian Wells zmierzyły się Venus Williams (WTA 8) i Carla Suarez (WTA 27). Do rozstrzygnięcia czterech z ośmiu ich wcześniejszych meczów potrzebny był trzeci set. Tym razem łatwo zwyciężyła Amerykanka 6:3, 6:2. Była liderka rankingu podwyższyła na 6-3 bilans spotkań z Hiszpanką.

Na początku meczu obie tenisistki miały problemy z serwisem. W trzecim gemie Williams odparła trzy break pointy, a w czwartym Suarez obroniła jednego. Dla Amerykanka było to tylko drobne zachwianie, a Hiszpanka tego dnia była bezradna. Po błędzie forhendowym rywalki była liderka rankingu uzyskała przełamanie na 4:2. Williams do końca utrzymała przewagę. Set dobiegł końca, gdy w dziewiątym gemie Hiszpanka wpakowała return w siatkę.

Ostrym forhendem wymuszającym błąd Williams zaliczyła przełamanie na 1:0 w II partii. Po chwili Amerykanka oddała podanie wyrzucając forhend. Podwójny błąd kosztował Suarez stratę serwisu w piątym gemie. Była liderka rankingu odparła trzy break pointy przy 0-40 i prowadziła 4:2. Hiszpanka całkowicie zgasła. W siódmym gemie oddała podanie prostym błędem przy siatce, a w ósmym wyrzuciła bekhend i spotkanie dobiegło końca.

W trwającym 71 minut meczu Williams zaserwowała pięć asów i zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Amerykanka obroniła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

Dla Williams to siódmy występ w Indian Wells i po raz trzeci awansowała do półfinału (1998, 2001). O finał Amerykanka zmierzy się z Darią Kasatkiną, z którą ma bilans meczów 1-1. Dwa lata temu zmierzyły się w Auckland (6:7, 6:3, 6:3 dla Rosjanki) i Wimbledonie (7:5, 4:6, 10:8 dla Williams).