WTA Indian Wells: Daria Kasatkina odprawiła kolejną wielkoszlemową mistrzynię i jest w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Rosjanka Daria Kasatkina rozbiła Niemkę Andżelikę Kerber w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

W Indian Wells Daria Kasatkina (WTA 19) na swoim rozkładzie ma już trzy wielkoszlemowe mistrzynie. Rosjanka odprawiła Sloane Stephens i Karolinę Woźniacką w III i IV rundzie. W ćwierćfinale rewelacyjnie dysponowana 20-latka z Togliatti w 58 minut rozbiła 6:0, 6:2 Andżelikę Kerber (WTA 10).

W pierwszym gemie Kasatkina zaliczyła przełamanie do zera, a w trzecim Kerber oddała podanie ze stanu 40-15. Break pointa na 3:0 Rosjanka wykorzystała genialną kontrą bekhendową. Tenisistka z Togliatti nie zwalniała tempa. Efektownym forhendem podwyższyła na 5:0, a wynik I seta na 6:0 ustaliła asem.

W trzecim gemie II seta Kerber oddała podanie, ze stanu 40-0, pakując bekhend w siatkę. Kolejne przełamanie Kasatkina uzyskała na 5:2, głębokim returnem wymuszającym błąd. Rosjanka nie miała najmniejszej chwili zachwiania. Forhend po linii dał jej trzy piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą wygrywającym serwisem.

W całym meczu Kasatkina zdobyła 28 z 39 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kerber nie miała ani jednej okazji na przełamanie. Niemce naliczono 10 kończących uderzeń i 32 niewymuszone błędy. Rosjanka miała 21 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

Kasatkina wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Kerber. Dla Rosjanki był to trzeci ćwierćfinał turnieju rangi Premier Mandatory, po Indian Wells (2016) i Pekinie (2017). Tenisistka z Togliatti awansowała do największego półfinału w karierze i w poniedziałek zadebiutuje w Top 15 rankingu.

O finał BNP Paribas Open 2018 Kasatkina zmierzy się z Venus Williams.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,648 mln dolarów czwartek, 15 marca