WTA Miami: Wiktoria Azarenka wyeliminowała Anastasiję Sevastovą i zagra z Agnieszką Radwańską

Białorusinka Wiktoria Azarenka pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą i będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w IV rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Wiktoria Azarenka (WTA 186) rozgrywa drugi turniej od ubiegłorocznego Wimbledonu. W Indian Wells w II rundzie przegrała ze Sloane Stephens. W Miami Białorusinka odniosła już trzy zwycięstwa. W sobotę pokonała 3:6, 6:4, 6:1 Anastasiję Sevastovą (WTA 17). Po wygraniu II partii (wykorzystała siódmą piłkę setową), Azarenka rządziła na korcie. W III secie straciła tylko 17 punktów.

W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu Białorusinka wykorzystała sześć z 12 break pointów. Naliczono jej 33 kończące uderzenia i 41 niewymuszonych błędów. Sevastova miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek. Było to pierwsze spotkania obu tenisistek.

W poniedziałek dojdzie do 19. starcia Azarenki z Agnieszki Radwańską. Bilans ich meczów to 13-5 dla Białorusinki. Dwa ostatnie, w 2014 roku w Australian Open i Montrealu, wygrała Polka. Dwa razy mierzyły się w innym wielkim marcowym turnieju w Indian Wells, a w Miami spotkają się po raz pierwszy. Obie tenisistki triumfowały na Florydzie: Azarenka w 2009, 2011 i 2016, a Radwańska w 2012 roku.

Karolina Pliskova (WTA 6) zwyciężyła 6:4, 1:6, 7:6(4) Su-Wei Hsieh (WTA 61). W III secie Tajwanka obroniła sześć piłek meczowych i z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim z 1-5 zbliżyła się na 4-5, ale dwa kolejne punkty padły łupem Czeszki. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Pliskova zaserwowała siedem asów. Cztery razy straciła podanie, a sama wykorzystała trzy z 11 break pointów. Czeszka zdobyła o 10 punktów mniej, ale to ona awansowała do IV rundy.

O ćwierćfinał Pliskova zmierzy się z Zariną Dijas (WTA 56), która wygrała 4:6, 7:5, 6:0 z Cariną Witthöft (WTA 57). Kazaszka od stanu 4:6, 3:5 zdobyła 10 gemów z rzędu. W ciągu godziny i 57 minut Niemka popełniła 12 podwójnych błędów i zgarnęła tylko sześć z 34 punktów przy swoim drugim podaniu. Dijas zamieniła na przełamanie osiem z 15 okazji i po raz pierwszy zagra w IV rundzie turnieju rangi Premier Mandatory.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,648 mln dolarów
sobota, 24 marca

III runda gry pojedynczej:

Karolina Pliskova (Czechy, 5) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:4, 1:6, 7:6(4)
Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 20) 3:6, 6:4, 6:1
Zarina Dijas (Kazachstan) - Carina Witthöft (Niemcy) 4:6, 7:5, 6:0