WTA Bogota: awans Magdy Linette w deszczowej stolicy Kolumbii. Polka przerwała serię porażek

Magda Linette pokonała Rosjankę Jewgieniję Rodinę i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
W I rundzie turnieju w Bogocie Magda Linette (WTA 69) zmierzyła się z Jewgieniją Rodiną (WTA 114). Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Polka wygrała 6:3, 7:5. W ubiegłym roku poznanianka doszła w stolicy Kolumbii do ćwierćfinału.

Od początku w pochmurnej Bogocie obie tenisistki grały nerwowo. Rodina popełniała sporo błędów i już w drugim gemie oddała podanie. Po chwili podwójny błąd i wyrzucony forhend kosztowały Linette stratę serwisu. Poznanianka mogła polegać na swoim bekhendzie. Po uzyskaniu przełamania na 3:1 nie potrafiła podwyższyć prowadzenia.

Rodina przejęła inicjatywę i głębokim forhendem wymuszającym błąd ponownie odrobiła stratę. Rosjanka nie zdołała wyrównać stanu I seta, bo znów nie zdołała utrzymać serwisu. Obie tenisistki grały szarpany tenis i miały duże problemy w swoich gemach. Linette mogła podwyższyć na 5:2, ale oddała podanie ze stanu 40-15. Końcówkę lepiej wytrzymała Polka, która w ósmym i dziewiątym gemie straciła tylko dwa punkty i set padł jej łupem.

Dwa pierwsze gemy II partii padły łupem tenisistki returnującej. Po utrzymaniu podania Rodina wyszła na 2:1. Przy 2:2 mecz został przerwany przez deszcz. Po ponad sześciu godzinach tenisistki wróciły na kort i stało się to, co było normą w tym spotkaniu. Cztery kolejne gemy zakończyły się przełamaniem. Rodina dwa razy oddała podanie podwójnym błędem. Dwie takie pomyłki z rzędu kosztowały Rosjankę stratę serwisu przy 5:5. Świetny skrót i bekhend dały Linette dwie piłki meczowe w 12. gemie. Mecz dobiegł końca, gdy Rodina wpakowała bekhend w siatkę.

W trwającym 90 minut meczu Rodina popełniła dziewięć podwójnych błędów, z czego sześć w II secie. Linette sześć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z 11 break pointów. Polka zdobyła o 12 punktów więcej od Rosjanki (76-64).

Poznanianka przerwała serię trzech kolejnych porażek w I rundzie (Indian Wells, Miami, Charleston). O ćwierćfinał w Bogocie Linette zmierzy się w czwartek z grającą dzięki dzikiej karcie Kolumbijką Marią Herazo.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)