WTA Lugano: Elise Mertens lepsza od Markety Vondrousovej. Alize Cornet zmarnowała piłki meczowe

Belgijka Elise Mertens pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Lugano.

Elise Mertens Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens
W ubiegłym roku w Biel/Bienne (kort twardy w hali) odbyła się pierwsza edycja szwajcarskiej imprezy. Tym razem rywalizacja toczy się na nawierzchni ziemnej w Lugano. Od początku tygodnia turniej został sparaliżowany przez deszcz i dopiero w piątek zakończono II rundę.

Sukcesu z Biel/Bienne nie powtórzy Marketa Vondrousova (WTA 52), która w ubiegłym sezonie w Szwajcarii triumfowała. Czeszka przegrała 2:6, 7:5, 5:7 z Elise Mertens (WTA 20). W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu było 16 przełamań, z czego dziewięć dla Belgijki. Vondrousova popełniła 13 podwójnych błędów.

W ćwierćfinale półfinalistka tegorocznego Australian Open zmierzy się z Moną Barthel (68), która zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:4 Donnę Vekić (WTA 55). W ciągu godziny i 55 minut Niemka wykorzystała trzy z dziewięciu break pointów i zdobyła o cztery punkty więcej od Chorwatki (93-88).

Alize Cornet (WTA 35) przegrała 6:2, 5:7, 3:6 ze Stefanie Vögele (WTA 119). Francuzka zmarnowała prowadzenie 6:2, 5:3 oraz dwie piłki meczowe w dziewiątym gemie II seta. W trwającym dwie godziny i 37 minut meczu popełniła osiem podwójnych błędów i w sumie 36 niewymuszonych przy 33 kończących uderzeniach. Szwajcarce zanotowano 29 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek.

Kolejną rywalką Vögele będzie Tamara Korpatsch (WTA 176), która w starciu kwalifikantek pokonała 7:6(2), 6:4 Kathinkę von Deichmann (WTA 186). W trwającym godzinę i 58 minut spotkaniu obie tenisistki miały po 10 break pointów. Niemka pięć razy straciła podanie, a sama uzyskała sześć przełamań.

Camila Giorgi (WTA 59) rozbiła 6:2, 6:1 Alison van Uytvanck (WTA 51). W ciągu 67 minut Włoszka wykorzystała pięć z 12 break pointów i zdobyła 62 z 98 rozegranych punktów. Kolejną jej przeciwniczką będzie Białorusinka Aryna Sabalenka.

Kirsten Flipkens (WTA 74) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 49). Belgijka wróciła ze stanu 4:6, 0:3. W trwającym godzinę i 49 minut meczu zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie osiem z 11 okazji. W ćwierćfinale półfinalistka Wimbledonu 2013 zmierzy się z Wierą Łapko (WTA 30), która pokonała 6:2, 6:3 Dankę Kovinić (WTA 124). Białorusinka obroniła sześć z siedmiu break pointów.

Na sobotę organizatorzy zaplanowali rozegranie ćwierćfinałów (od godz. 10:30, po dwa mecze na dwóch kortach) i półfinałów (od godz. 15:00).

Wiera Łapko (Białoruś, Q) - Danka Kovinić (Czarnogóra, Q) 6:2, 6:3
Tamara Korpatsch (Niemcy, Q) - Kathinka von Deichmann (Liechtenstein, Q) 7:6(2), 6:4

Czy Elise Mertens awansuje do półfinału turnieju WTA w Lugano?