WTA Bogota: Magda Linette wygrała dwudniowy mecz z Marią Herazo i jest w ćwierćfinale

Magda Linette pokonała Kolumbijkę Marię Herazo i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Deszcz, a następnie zapadające ciemności, sprawiły, że Magda Linette (WTA 69) walczyła z Marią Herazo (WTA 443) w ciągu dwóch dni. Polka pokonała Kolumbijkę 6:2, 6:1 i awansowała do ćwierćfinału. W piątek poznanianka wyjdzie na kort jeszcze dwa razy. O półfinał singla zmierzy się ze Słowenką Dalilą Jakupović. Czeka ją również występ w deblu w parze z Hiszpanką Sarą Sorribes.

W czwartek na otwarcie meczu Herazo utrzymała podanie do zera i mecz został przerwany z powodu deszczu. Po ponad pięciogodzinnej przerwie tenisistki wróciły na kort. Kros forhendowy dał Linette przełamanie na 2:1. Polka poszła za ciosem i bekhendem wymuszającym błąd po raz drugi odebrała rywalce podanie. Podwójnym błędem Herazo dała poznaniance piłkę setową w siódmym gemie. Kolumbijka obroniła ją bekhendem. Linette miała sytuację całkowicie pod kontrolą. Wynik seta na 6:2 ustaliła asem.

W trzecim gemie II seta Linette popisała się pewnym wolejem oraz forhendem i uzyskała przełamanie. Polka mogła podwyższyć na 4:1, ale Herazo obroniła dwa break pointy. Tenisistki nie zdołały dokończyć gema, bo mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności.

W piątek Herazo ani razu nie utrzymała podania. Linette dopięła swego i uzyskała przełamanie na 4:1. Cały gem złożony był z 20 punktów. Mecz dobiegł końca, gdy Herazo wyrzuciła bekhend.

W trwającym 65 minut spotkaniu Herazo nie miała ani jednego break pointa. Linette wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie i zdobyła 22 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Polka posłała 16 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Kolumbijka miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki.

Linette po raz drugi zagra w ćwierćfinale w Bogocie. W ubiegłym roku przegrała z Sarą Sorribes w tie breaku III seta. Polka wygrała tylko jedno z z czterech spotkań z Jakupović, ale po raz pierwszy zmierzą się w głównym cyklu.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)