ATP Monte Carlo: Dominic Thiem skruszył opór Novaka Djokovicia. Alexander Zverev w ćwierćfinale

Austriak Dominic Thiem pokonał Serba Novaka Djokovicia i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo.

Dominic Thiem Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Dominic Thiem
W poprzednich rundach Novak Djoković (ATP 13) odprawił swojego rodaka Dusana Lajovicia i Chorwata Bornę Coricia. W walce o ćwierćfinał imprezy w Monte Carlo były lider rankingu stoczył zażarty bój z Dominikiem Thiemem (ATP 7). Zwyciężył Austriak 6:7(2), 6:2, 6:3 po dwóch godzinach i 29 minutach.

W pierwszym secie Djoković odrodził się ze stanu 2:5. Obronił trzy piłki setowe i był górą w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach większą skutecznością wykazał się Thiem, który ani razu nie stracił w nich podania. W całym meczu Austriak zaserwował dziewięć asów i wykorzystał pięć z 10 break pointów. Posłał 36 kończących uderzeń przy 33 niewymuszonych błędach. Djoković, dwukrotny mistrz turnieju w Monte Carlo, miał 20 piłek wygranych bezpośrednio i 40 pomyłek.

Thiem po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału imprezy w Monako. W dwóch poprzednich sezonach odpadł w III rundzie. W 2016 roku jego pogromcą był Rafael Nadal, z którym w piątek zmierzy się ponownie. Wszystkie ich mecze odbyły się na kortach ziemnych, bilans to 5-2 dla Hiszpana.

Alexander Zverev (ATP 4) pokonał 6:4, 4:6, 6:4 swojego rodaka Jana-Lennarda Struffa (ATP 61). W trzecim secie czwarty tenisista świata od 5:2 przegrał dwa gemy, ale przy 5:4 utrzymał podanie i po dwóch godzinach i trzech minutach awansował do ćwierćfinału. W całym meczu było 15 przełamań, z czego osiem dla Zvereva. W piątek Niemiec zmierzy się z Francuzem Richardem Gasquetem.

David Goffin (ATP 10) zwyciężył 6:4, 7:5 Roberto Bautistę (ATP 16). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Belg uzyskał na 5:4. W drugiej partii Hiszpan z 1:5 wyrównał na 5:5 (obronił dwie piłki meczowe przy 2:5, 15-40), ale przegrał dwa kolejne gemy. W ciągu godziny i 41 minut Goffin zdobył 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał pięć z 10 break pointów. Belg wyrównał na 2-2 bilans spotkań z Bautistą.

Drugi kolejny trzysetowy mecz rozegrał Grigor Dimitrow (ATP 5). W II rundzie Bułgar skruszył opór Francuza Pierre-Huguesa Herberta, a w czwartek zwyciężył 4:6, 6:3, 6:4 Philippa Kohlschreibera (ATP 40). W trwającym dwie godziny i 22 minuty spotkaniu piąty tenisista świata zamienił na przełamanie cztery z 10 okazji i zdobył o dwa punkty więcej od Niemca (95-93). Kolejnym jego rywalem będzie Goffin.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)