WTA Challenger Zhengzhou: Saisai Zheng pokonała Yafan Wang i zdobyła tytuł

Saisai Zheng została mistrzynią challengera WTA na kortach twardych w Zhengzhou. W finale Chinka wygrała ze swoją rodaczkę Yafan Wang.

Saisai Zheng Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Saisai Zheng
Saisai Zheng (WTA 139) wygrała trzy wcześniejsze mecze z Yafan Wang (WTA 98) i w finale turnieju w Zhengzhou również była górą. Tenisistka z Kantonu zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:1 i zdobyła drugi tytuł rangi WTA 125K series (Dalian 2015).

W pierwszym secie Zheng nie wykorzystała prowadzenia 5:2 oraz dwóch piłek setowych w dziewiątym gemie. W dwóch kolejnych partiach zdecydowanie dominowała na korcie. W trwającym dwie godziny i 25 minut spotkaniu zamieniła na przełamanie osiem z 22 okazji.

Po raz drugi z rzędu finał turnieju w Zhengzhou był wewnętrzną sprawą reprezentantek gospodarzy. Przed rokiem Shuai Peng skreczowała w trzecim secie meczu z Qiang Wang.

Yafan Wang wystąpiła również w finale debla w parze z Ying-Ying Duan. Chinki zdobyły tytuł po zwycięstwie 7:6(5), 6:3 nad Naomi Broady i Yaniną Wickmayer. Do zamknięcia pierwszej partii reprezentantki gospodarzy potrzebowały sześciu piłek setowych. Prowadziły 5:3, ale Brytyjka i Belgijka doprowadziły do tie breaka. W drugim secie Wang i Duan wróciły ze stanu 1:3, 15-40.

Zhengzhou Women’s Tennis Open, Zhengzhou (Chiny)
WTA 125K series, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów
niedziela, 22 kwietnia

finał gry pojedynczej:

Saisai Zheng (Chiny) - Yafan Wang (Chiny, 4) 5:7, 6:2, 6:1

finał gry podwójnej:

Ying-Ying Duan (Chiny, 4) / Yafan Wang (Chiny, 4) - Naomi Broady (Wielka Brytania, 3) / Yanina Wickmayer (Belgia, 3) 7:6(5), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy w 2018 roku Saisai Zheng awansuje do Top 100 rankingu?