ATP Stambuł: Marin Cilić i Damir Dzumhur poznali rywali. Wysoka porażka Michaiła Jużnego

Marin Cilić i Damir Dzumhur dopiero w czwartek przystąpią do rywalizacji w turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Stambule. Najwyżej rozstawieni uczestnicy tureckich zawodów poznali we wtorek pierwszych przeciwników.

Rafał Smoliński
Marin Cilić Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Marin Cilić
Oznaczony "jedynką" Marin Cilić opóźni przyjazd do Stambułu, ponieważ w sobotę poślubił swoją narzeczoną Kristinę Milković. Na Chorwata czeka w II rundzie Malek Jaziri, który we wtorek rozgromił zawodnika gospodarzy Marsela Ilhana 6:1, 6:2. Tunezyjczyk grał z aktualnym czwartym tenisistą świata cztery lata temu w Toronto, gdzie przegrał w trzech setach.

Rozstawiony z "dwójką" Bośniak Damir Dzumhur spotka się w czwartek z Thomasem Fabbiano. Włoski zawodnik rozgromił w 55 minut doświadczonego Michaiła Jużnego 6:1, 6:1. Tenisista z Moskwy utknął na 497 zwycięstwach w głównym cyklu i nie może osiągnąć magicznej "500". Rekord Rosji należy pod tym względem do Jewgienija Kafielnikowa, który wygrał 609 meczów.

Australijczyk John Millman, który przegrał w niedzielnym finale imprezy ATP World Tour 250 w Budapeszcie z Włochem Marco Cecchinato, zabrał tylko cztery gemy Serbowi Dusanowi Lajoviciowi. Dobrze wszedł w turniej oznaczony "siódemką" Czech Jiri Vesely, gromiąc 6:3, 6:1 Hiszpana Daniela Gimeno. Porażki doznał rozstawiony z ósmym numerem Gruzin Nikołoz Basilaszwili, którego odprawił Francuz Jeremy Chardy. W II rundzie zameldowali się także dwaj Brazylijczycy, Thiago Monteiro i Rogerio Dutra Silva.

TEB BNP Paribas Istanbul Open, Stambuł (Turcja)