ATP Madryt: rozstawieni Jack Sock i Pablo Carreno odpadli w I rundzie. Dwa gemy Hyeona Chunga

Pablo Carreno w dwóch setach przegrał z Borną Coriciem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. Z zawodami pożegnali się także Jack Sock, Hyeon Chung i Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Hyeon Chung Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Hyeon Chung
Borna Corić w tym sezonie znakomicie spisuje się w zmaganiach rangi ATP Masters 1000. W marcu zanotował półfinał w Indian Wells i ćwierćfinał w Miami. Nieco słabiej poszło mu jedynie w kwietniowej imprezie w Monte Carlo, gdzie odpadł w II rundzie. Turniej w Madrycie Chorwat rozpoczął od bardzo cennego i odniesionego w świetnym stylu zwycięstwa. We wtorkowym spotkaniu I rundy wygrał 6:4, 6:2 z rozstawionym z numerem dziewiątym Pablo Carreno, półfinalistą z Miami.

Tym samym Corić wyszedł na prowadzenie 2-1 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Carreno. Chorwat, który w ciągu 81 minut gry posłał aż 12 asów, ani razu nie dał się przełamać i wykorzystał trzy z 11 break pointów, w II rundzie zagra z Janem-Lennardem Struffem. Niemiec okazał się lepszy od kwalifikanta Mariusa Copila.

W Mutua Madrid Open 2018 nie ma już także oznaczonych "12" Jacka Socka oraz "16" Fabio Fogniniego. Amerykanin zmierzył się z Pablo Cuevasem i po tym, jak wygrał pierwszego seta, w dwóch następnych wywalczył ledwie cztery gemy. Włoch z kolei mógł odnieść 300. w karierze zwycięstwo w głównym cyklu, lecz uległ Leonardo Mayerowi.

Z jubileuszowej wygranej cieszył się natomiast Robin Haase. Holender zaskakująco łatwo, w ledwie 53 minuty, pokonał 6:2, 6:0 Hyeona Chunga, aż sześciokrotnie przełamując podanie Koreańczyka, i wygrał 200. mecz na poziomie ATP World Tour. O kolejną wygraną Hasse powalczy z Davidem Goffinem, oznaczonym numerem ósmym.

Tymczasem inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem drugim Alexandra Zvereva został Jewgienij Donskoj. Rosyjski kwalifikant zatrzymał rewelację ostatnich kilkunastu dni, Stefanosa Tsitsipasa. 19-letni Grek w dwóch minionych tygodniach zanotował finał w Barcelonie i półfinał w Estoril, lecz z imprezą w Madrycie pożegnał się już w I rundzie.

Oznaczony "11" Roberto Bautista po dwuipółgodzinnej batalii wygrał 6:7(3), 6:4, 6:4 z Jaredem Donaldsonem. W II rundzie Hiszpan zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem, z którym przegrał w ubiegłym tygodniu w Monachium. Niemiec we wtorek ograł 6:4, 6:3 Yuichiego Sugitę.

Jako pierwszy w III rundzie Mutua Madrid Open 2018 zameldował się Denis Shapovalov. 19-letni Kanadyjczyk popsuł dzień urodzin Benoitowi Paire'owi, który we wtorek skończył 29. rok życia, i pokonał Francuza 7:6(5), 4:6, 6:4. - Benoit to świetny i utalentowany tenisista. Jest wymagającym rywalem. Rozegraliśmy wiele wspaniałych akcji. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego, ale czuję się tu bardzo komfortowo. Może wpływ na to mają warunki i to, że gra tutaj jest szybka - skomentował Shapovalov.